۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: ۹۰۳۹۹
به دلیل عدم پیروی از قوانین اروپا؛
ژان نوئل بارو وزیر دیجیتال فرانسه وارد تنش میان اتحادیه اروپا و توئیتر شده و در همین راستا تهدید کرده دسترسی به شبکه اجتماعی را مسدود می کند.
کد خبر: ۳۱۲۷۳

تهدید توئیتر به مسدود شدن!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، او هنگام اظهار نظر در شبکه رادیویی «فرانس اینفو» گفت اگر این شرکت آمریکایی از قوانین سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی نکند، ممنوع خواهد شد. قوانین مذکور در پایان ماه آگوست در اتحادیه اروپا اجرا می‌شوند.

بارو در این باره افزود: اخبار جعلی یکی از خطرناک‌ترین تهدید‌های موجود برای دموکراسی‌های ماست. اگر توئیتر به طور مرتب از قوانین ما سرپیچی کند در اتحادیه اروپا ممنوع خواهد شد.

این اظهار نظر نشان دهنده بالا گرفتن تنش میان سیاستمداران اتحادیه اروپا و توئیتر است که سال گذشته به قیمت ۴۴ میلیارد دلار به ایلان ماسک فروخته شد.

از سوی دیگر باید توجه داشت این شبکه اجتماعی هفته گذشته اعلام کرد از دستورالعمل داوطلبانه اتحادیه اروپا درباره اخبار جعلی کناره گیری می‌کند.

دستورالعمل مذکور وظایفی را برای پلتفرم‌های بزرگ دیجیتال تعریف کرده که مربوط به ردیابی تبلیغات سیاسی، سرکوب کردن اخبار جعلی و تشویق به دسترسی وسیع‌تر است.

شبکه‌های اجتماعی بزرگ دیگر تعهد کرده اند از این دستورالعمل پیروی کنند هر چند اجرای برخی از اقدامات آن تحت قانون سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا الزامی خواهد بود. در قوانین مذکور جریمه‌هایی تا ۶ درصد درآمد سالانه شرکت‌ها برای سرپیچی در نظر گرفته شده است./ مهر

برچسب ها: توئیتر تهدید مسدود فضای مجازی
ارسال نظر
آخرین اخبار