۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: ۱۰۳۰۲۸
وزیر ارتباطات بیان کرد؛
وزیر ارتباطات گفت: ما به دنبال این هستیم که از ظرفیت های فناوری های جدید برای هوشمندسازی لُجستیک در کشور و مخصوصاً شرکت ملی پست استفاده بکنیم که بتوانند خدمات باکیفیت تری را به مردم عزیزمان ارائه بدهند.
کد خبر: ۳۱۲۷۴

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، نمایشگاه صنعت پست، لجستیک، تجارت الکترونیک و صنایع وابسته ساعاتی پیش آغاز به کار کرد و برای نخستین بار میزبان صاحبان صنایع پستی، نمایندگان بخش‌های خصوصی و شرکت های دانش بنیان است.

در همین راستا «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه چه امکانات ویژه‌تری برای بخش های خصوصی نوپا تر نسبت به بخش های با سابقه تر وجود دارد، اظهار داشت: شرکت ملی پست اخیرا یک مرکز نوآوری را راه اندازی کرده که در آن شرکت های جدید، استارتاپ ها، نوآفرین ها توسط شرکت ملی پست حمایت می‌شود که از خروجی های آن ها برای هوشمندسازی پست استفاده بشود.

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور لغو شده است اما ساعت برخی سیستم‌های کامپیوتری و گوشی‌های هوشمند راس ساعت 12 شب یکم فروردین به صورت خودکار یک ساعت به جلو کشیده شد و همین امر موجب سردرگمی کاربران شده و مشکلاتی را برای برخی اپلیکیشن ها ایجاد کرده است.

زارع پور در این خصوص، درباره رفع مشکل تغییر خودکار ساعت گوشی‌های هوشمند تصریح کرد: اگر به سایت بین المللی تنظیم ساعت مراجعه بکنید، از شهریورماه سال گذشته ما بحث عدم تغییر ساعت رو در آن سایت بارگذاری کردیم، از ثانیه اول سال ١40٢ هم تمام سرور های جهانی مانند تایمز ساعت دقیق را نشان دادند، مسئله ای که وجود دارد مسئله نرم‌افزار بعضی از گوشی‌ها است.

وی اضافه کرد: بعضی از گوشی‌ها نیاز به بروزرسانی دارند که کارخانه  تولیدکننده آن گوشی باید اینکار را انجام بدهد، بالای 90 درصد مدل های گوشی انجام شده اما هنوز بعضی از مدل های گوشی که عمدتاً مربوط به شرکت سامسونگ هست این اتفاق نیفتاده،از طریق وزارت امور خارجه با شرکت های سازنده تلفن های همراه در حال رایزنی هستیم که یک به یک در حال انجام شدن است؛ البته این ماموریت وزارت ارتباطات نیست و با وزارت صمت است. آنچه که برعهده ی ما بوده است در مسئله ی زمان انجام شده و می‌توانید به همان سایت مراجعه کنید و مشاهده کنید.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که نگاه مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مقوله پست در کشور و افق پیش رو در این حوزه چیست، پاسخ داد: در طی چند سال گذشته خصوصاً در دوران کرونا اقبال مردم به خرید های اینترنتی و کسب و کارهای برخط بیشتر شد که البته این یک جهت‌گیری جهانی بوده و همه جا این اتفاق افتاده است، شاید بتوان گفت که پست جمهوری اسلامی ایران و لُجستیک در کشور یک پوست اندازی کرد از پاکت به سمت بسته های بزرگ و الان پست در حال تبدیل به ستون فقرات اقتصاد دیجیتال کشور است؛ شاید بیش از 70 درصد کسب و کار های اینترنتی کالا محور هستند و کالاهایشان با محوریت شرکت ملی پست در حال جابه جایی هستند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که از ظرفیت های فناوری های جدید برای هوشمندسازی لُجستیک در کشور و مخصوصاً شرکت ملی پست استفاده بکنیم که بتوانند خدمات باکیفیت تری را به مردم عزیزمان ارائه بدهند، امیدواریم که بتوانیم تا پایان دولت کاری بکنیم که اگر مردم عزیزمان چیزی را برخط خریدند یا بسته ای را خواستند پست بکنند بتوانند در بازه های زمانی حداکثر چند دقیقه تصمیم‌گیری بکنند و به آنها اطلاع رسانی بشود.

وزیر ارتباطات در زمینه قابلیت اتصال متقابل پیام رسان ها گفت: قابلیت اتصال متقابلی که بین پیام رسان ها راه اندازی شده، قابلیت بسیار خوبی است و در کلاس جهانی اتحادیه اروپا آن را تبدیل به قانون کرده است و تا 6 ماه دیگر برای سکوها اجباری می‌شود خب ما این کار را کردیم. الان نیاز به تبلیغ و ترویج دارد که به مردم معرفی شود که دیگر نیاز نیست مردم چند پیام رسان را در گوشی خود نصب کنند و هر پیام رسانی که به تشخیص خودشان قابلیت بیشتری دارند نصب می‌کنند و هر کسی که بخواهد با آنها ارتباط برقرار کند از طریق سایر پلتفرم ها می‌تواند این کار را انجام دهد. حتی در قدم بعد به دنبال تشکیل گروه بین کاربران پلتفرم‌های متفاوت هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه صنعت پست؛ با بیان اینکه این نمایشگاه با بهره‌گیری از بخش خصوصی و دولتی می‌تواند نقش‌آفرین باشد، گفت: امیدوارم نمایشگاه صنعت پست با اضافه شدن بخش بین‌المللی استمرار پیدا کند.

نخستین همایش و نمایشگاه «صنعت پست»؛ تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته از 8 تا 11 خرداد 1402 در محل مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

/تسنیم

برچسب ها: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عیسی زارع‌پور فناوری های نوین
ارسال نظر
آخرین اخبار