۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۳۰۸۹۹
در بین 5 قلم اول کالاهای اساسی وارداتی،از جمله ذرت، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام و انواع دانه‌های روغنی به ترتیب 31، 32 و 3 درصد افزایش و برنج و گندم به ترتیب 52.59 درصد و 46.62 درصد کاهش داشته است.
کد خبر: ۳۴۹۵۱
عبور واردات کالاهای اساسی از 13 میلیون| 5 قلم اول مشخص شد
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، طبق اعلام گمرک جمهوری اسلامی ذرت با 2 میلیارد دلار، روغن‌های خوراکی نیمه جامد و مایع خام با یک میلیارد و 807 میلیون دلار، انواع دانه‌های روغنی با یک میلیارد و 359 میلیون دلار، برنج با 816 میلیون دلار و گندم با 664 میلیون دلار 5 قلم اول کالاهای اساسی وارداتی به کشور در 7 ماهه امسال بودند.
بر اساس این گزارش، در بین 5 قلم اول کالاهای اساسی وارداتی،از جمله ذرت، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام و انواع دانه‌های روغنی به ترتیب 31، 32 و 3 درصد افزایش و برنج و گندم به ترتیب 52.59 درصد و 46.62 درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش، در 7 ماهه سال جاری 496 میلیون دلار جو، 357 میلیون دلار کود شیمیایی، 249 میلیون دلار لاستیک سنگین، 248 میلیون دلار کنجاله سویا و 242 میلیون دلار شکر خام وارد کشور شده است که رتبه های ششم تا دهم را در بین کالاهای اساسی به خود اختصاص دادند.
این گزارش در خصوص بیشترین افزایش مربوط به واردات کالاهای اساسی در هفت ماهه سال جاری به لحاظ ارزش می‌افزاید: در این مدت گوشت قرمز سبک گرم، کود شیمیایی، جو، انواع بذر و روغن های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام 5 قلم کالایی می باشند که بیشترین افزایش در بین کالاهای اساسی وارداتی را به خود اختصاص داده اند.
بر اساس این گزارش در بین کالاهای اساسی وارداتی به کشور بیشترین کاهش در ارزش به ترتیب به واردات گوشت مرغ، چای خشک، شکر خام، برنج و گندم اختصاص داشت.

انتهای پیام/

 
برچسب ها: گمرک کالاهای اساسی
ارسال نظر
آخرین اخبار