۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۴۶۳۹۴
رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: مسئولان تا زمان افزایش عرضه محصول طی ۱۵ تا ۲۰ روز آینده باید میزان صادرات را به منظور ایجاد تعادل در بازار کاهش دهند و از طرفی نرخ گوجه فرنگی در میادین ۳۱ استان یکسان اعلام شود.
کد خبر: ۳۵۰۴۶

کاهش صاردات گوجه فرنگی به منظور ایجاد تعادل| انتظار خریدبه قیمت قبل را نداشته باشید!

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آقای مصطفی دارایی نژاد گفت: سال گذشته نرخ هرکیلو گوجه فرنگی به ۳ تا ۴ هزار تومان رسیده که همین امر منجر به زیان کشاورزان شده است.

به گفته او، با توجه به شرایط بارش و صادرات روزانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزارتن گوجه فرنگی به پاکستان، عراق و ازبکستان ، بازار با نوساناتی روبرو شده است.

دارایی نژاد قیمت هرکیلو گوجه فرنگی باران خورده در میدان مرکزی را ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان و گوجه فرنگی ۳۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با فراوانی عرضه گوجه فرنگی در یک تا ۲ هفته آینده پیش بینی می شود که بازار به تعادل برسد. هرچند نباید انتظار داشت بواسطه افزایش هزینه های بذر، گوجه فرنگی همانند قبل در بازار عرضه شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان ادامه داد: مسئولان تا زمان افزایش عرضه محصول طی ۱۵ تا ۲۰ روز آینده باید میزان صادرات را به منظور ایجاد تعادل در بازار کاهش دهند و از طرفی نرخ گوجه فرنگی در میادین ۳۱ استان یکسان اعلام شود.

او گفت: با توجه به رشد تولید میوه و صیفی، صادرات نسبت به قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

 
برچسب ها: بازار میوه گوجه فرنگی #تورم میادین میوه و تره بار
ارسال نظر
آخرین اخبار