۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: ۲۱۸۹۲۹
این فاجعه آفرینی و به خاک و خون کشیدن تعدادی از هموطنان در کرمان که گروه تروریستی و خونخوار داعش مدعی انجام آن شده (البته با تاخیر مشکوک ۳۰ ساعته) علاوه بر نشان دادن ضعف و زبونی و شکست دشمنان ایران در مقابل اراده ملت بزرگ ما، از دست وپا زدن آنان برای «خود نشان دادن» نیز حکایت می‌کند.
کد خبر: ۳۵۵۷۷

پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛

چند نکته درباره به خاک و خون کشاندن عزیزانمان در سالگرد سپهبد شهیدکورش شجاعی - طی یادداشتی در شماره امروز خراسان با عنوان مـردم را چـرا می ‎کشنـد؟ نوشت: مردم، اصلی‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه کشور هستند، این مردم هستند که با حضور موثر خود در عرصه‌های گوناگون، استقلال.
عزت، امنیت، تمامیت ارضی و ... وطن خود را تضمین می‌کنند. تجربه سال‌های پرافتخار دفاع مقدس، ایستادگی و مقاومت و سرخم نکردن در مقابل زورگویی‌های «نظام سلطه»، تحمل تحریم‌های ظالمانه و درعین حال دستیابی به بسیاری از پیشرفت‌های علمی، صنعتی، دفاعی و همچنین قرار گرفتن در مسیر قدرت و اقتدار منطقه‌ای و بین المللی، مرهون حضور مردم در میدان و امید به تحقق آرمان‌های انقلاب است؛ بنابراین هدف قرار دادن مردم و تلاش همه جانبه برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه و درنتیجه خالی شدن عرصه‌های گوناگون از حضور آگاهانه و موثر اقشار و آحاد مردم، اصلی‌ترین پروژه پیگیرانه و مستمر بدخواهان و دشمنان ملت است. فاجعه تروریستی چهارشنبه هفته گذشته در چهارمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها و در نزدیکی مزار این اسوه اخلاص و رشادت و تقوا، نمونه بارز دیگری از تداوم دشمنی بدخواهان مُلک و ملت و سبوعیت و خونخواری مباشران و آمران این حادثه دهشتناک است؛ حادثه و فاجعه‌ای که به شهادت ۸۹ انسان بی گناه و مجروح شدن ۲۸۴ نفر از هموطنان عزیزمان منجر شد وایران را داغدار کرد.


یادآوری چند نکته درباره به خاک و خون کشاندن تعدادی از عزیزانمان در چهارمین سالگرد سپهبد شهید که خود را «سرباز» می‌دانست، ضروری به نظر می‌رسد:


۱-داغ سنگینی که در این حادثه تروریستی بردل مردم ایران گذاشته شد، بر این واقعیت غیر قابل انکار تاکید می‌کند که «امنیت» و حفظ و پایداری آن همچنان اولویت اصلی کشور است.


امنیتی که ضریب بسیار بالای آن در کشور ما، آن هم در این منطقه‌ای که ناامنی‌های فراوانی وجود دارد، از نقاط قوت جمهوری اسلامی محسوب می‌شود؛ نقطه قوتی که گروه‌های شیطانی تروریستی گوناگون و همچنین سرویس‌های اطلاعاتی جاسوسی بیگانگان خصوصا موساد وسیا و ام آی سیکس، تمام تلاش خود برای خدشه وارد کردن به آن را به کار می‌بندند.


۲-انتخاب مسیر زائران مزار شهید سلیمانی و دیگر شهدا در گلزار شهدای کرمان، نشان می‌دهد که ضربه بسیار بزرگ سلیمانی و همرزمانش بر بدنه اصلی گروه تروریستی داعش و حامیان فکری و تجهیزاتی آنان و کوتاه کردن دست این جنایتکاران از کشور‌های عراق و سوریه و بلکه منطقه آن قدر سنگین بوده که حالا پس از چند سال، انتقام از زائران مزار شهید سلیمانی را برای جلوگیری ازگسترش هرچه بیشتر «مکتب سلیمانی» در دستور کار خود قرار داده اند. انتقامی کور و از سر استیصال که نه تنها عاملی برای جلوگیری از تکثر قاسم سلیمانی‌ها و گسترش مکتب سلیمانی نمی‌شود بلکه همچنان که امروز جهان شاهد تشییع پر شکوه شهیدان مزار سردار دل‌ها و محبوب قلوب ملت بود، درآینده نیز شاهد گسترش و تعمیق هرچه بیشتر «مکتب سلیمانی» در جهان خصوصا در بین مردم عزت طلب و آزادی خواه و تحت ستم ظالمان خواهیم بود. مقاومت مردم مظلوم غزه در این ۹۰ روزه نبرد طوفان الاقصی می‌تواند گواهی بر این مدعا باشد، مقاومت جانانه در مقابل رژیم غاصب و سفاکی که تا این لحظه ۲۲ هزار انسان که بیشتر آنان زن وکودک بوده اند را قتل عام کرده، آن هم قتل عام در مقابل چشم سازمان‌های مدعی حقوق بشر و دولتمردانی که ادعای دموکراسی و دفاع از حقوق بشرشان گوش عالم را کر می‌کند.


۳- این فاجعه آفرینی و به خاک و خون کشیدن تعدادی از هموطنان در کرمان که گروه تروریستی و خونخوار داعش مدعی انجام آن شده (البته با تاخیر مشکوک ۳۰ ساعته) علاوه بر نشان دادن ضعف و زبونی و شکست دشمنان ایران در مقابل اراده ملت بزرگ ما، از دست وپا زدن آنان برای «خود نشان دادن» نیز حکایت می‌کند؛ خود نشان دادنی در عین خفت و خواری و جنایتکاری که قطعا حاصلی جز رسوایی هر چه بیشتر برای مباشران وآمران و پرداخت هزینه سنگین چنین جنایت‌هایی در قالب انتقام و «پاسخ سخت» برایشان نخواهد داشت.


۴- به خود مشغول کردن کشورمان و کوتاه آمدن از حمایت‌های معنوی وسیاسی از مردم مظلوم غزه می‌تواند از جمله اهداف به وجودآوردن حادثه تلخ و تاسف بار کرمان توسط دشمنان باشد.
۵-کمترین انتظار مردم از دستگاه‌های مرتبط خصوصا نیرو‌های انتظامی و امنیتی کشور اولا شناسایی و اعلام تمامی مباشران و آمران این جنایت دهشتناک است. ثانیا دادن «پاسخ سخت» و متناسب و به هنگام و البته هرچه سریع‌تر به آمران و مجموعه مزدوران تروریست و خونخوار ایجاد کننده این فاجعه بزرگ است.

برچسب ها: دستگاه های اجرایی انتظار مردم سپهبد شهید خاک و خون نکته
ارسال نظر
آخرین اخبار