۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: ۱۶۶۷۰۵
متقاضیانی که اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند از امروز تا ۶ اسفند می توانند برای انتخاب سه اولویت از سبد محصولات اعلامی در سامانه یکپارچه اقدام کنند.
کد خبر: ۳۵۸۴۸

عرضه 9 خودرو وارداتی برمبنای فرآیند نوبت دهی طرح یکپارچه عرضه خودرو

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، طبق اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، متقاضیانی که اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و دارای اولویت مشخص شده هستند می توانند جهت انتخاب خودروها از امروز تا ۶ اسفند اقدام کنند.

بر اساس این گزارش در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

هیچ گونه ثبت نام جدیدی هم در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

 

تبصره یک - قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره دو - قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره سه - عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌شود.

تبصره چهار – کلیه شرکت‌های واردکننده باید طبق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند و در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادها مشمول جرایم مندرج در آیین نامه خواهند شد.

 

برچسب ها: سامانه یکپارچه خودرو خودروی وارداتی سامانه یکپارچه عرضه خودرو
ارسال نظر
آخرین اخبار