۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: ۲۱۵۴۳۵
رئیس سازمان چای، از آغاز زودهنگام پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای چایکاران جهت اصلاح، احیا و بهزراعی خبر داد.
کد خبر: ۳۵۹۴۲

خبر خوب رئیس سازمان چای|  بخش عمده مطالبات را تا آخر ماه تسویه می‌کنیم

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حبیب جهانساز، با اشاره به خرید ۱۴۹ هزار تنی برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران، اظهار کرد: ارزش این میزان برگ سبز خریداری شده از چایکاران بالغ بر ۱۸۶۰ میلیارد تومان بوده است.

وی پرداختی به چایکاران را بالغ بر ۱۵۰۵ میلیارد تومان دانست که معادل ۸۰.۵ درصد کل مطالبات است و افزود: دولت بالغ بر ۹۲ درصد سهم خود را به چایکاران پرداخت کرده است.

رئیس سازمان چای کشور، با بیان اینکه نیمی از کارخانجات چایسازی نیز موفق به پرداخت ۱۰۰ درصد مطالبات چایکاران شده اند، تصریح کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد کارخانجات نیز تاکنون ۷۰ تا ۹۰ درصد مطالبات را پرداخت کرده‌اند.

جهانساز، با اشاره به اهتمام دولت در پرداخت باقی مانده مطالبات چایکاران، خاطرنشان کرد: اعتبار لازم جهت پرداخت مطالبات تخصیص داده شده و به زودی پرداخت‌ها را به صورت هفته به هفته انجام می‌دهیم و تا پایان ماه جاری بخش عمده مطالبات را تسویه می‌کنیم.

وی همچنین از آغاز زودهنگام پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای چایکاران جهت اصلاح، احیا و بهزراعی خبر داد و تاکید کرد: پرداخت تسهیلات به ازای هر هکتار از چهار میلیون تومان به ۶ میلیون تومان افزایش یافته و تاکنون ۶۲ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای گیلان با بیان اینکه میزان واردات چای در امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار کاهشی بوده است، اضافه کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۷۶ هزار تن واردات انجام شده بود که در امسال تا این لحظه به ۳۰ هزار تن رسیده و فرصت خوبی برای مدیریت بازار عرضه چای داخلی در سال آینده است.

/ایسنا.

برچسب ها: #سازمان چای کشور #واردات چای مطالبات چایکاران #کشاورزی
ارسال نظر
آخرین اخبار