۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵
تعداد بازدید: ۲۲۶۶۳۴
شرکت‌های هواپیمایی که از کشورهای دیگر به اتحادیه اروپا پرواز می‌کنند باید گواهی نامه امنیت هوایی را دارا باشند.
کد خبر: ۳۵۹۷۳

بررسی مستندات اتحادیه اروپا برای تمدید گواهی‌نامه ACC3  «هما»

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط،  طبق اعلام اداره کل روابط عمومی هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای تمدید گواهی‌نامه ACC3(Air Cargo or Mail Carrier) به‌مدت سه روز مورد ارزیابی بازرس اتحادیه اروپا قرار گرفت.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ برای دریافت گواهی نامه امنیتی ACC3(Air Cargo or Mail Carrier) مورد ارزیابی قرار گرفت و در سال ۲۰۲۴ برای سومین‌بار برای تمدید این گواهی نامه اقدام کرد.

شرکت‌های هواپیمایی که از کشورهای دیگر به اتحادیه اروپا پرواز می‌کنند باید گواهی نامه امنیت هوایی را دارا باشند.

این گواهی نامه که مربوط به عملیات حمل محموله‌های بار و پست به اتحادیه اروپا می‌باشد پس از بررسی رعایت الزامات و استانداردهای لازم این شرکت‌ها توسط ممیزان ACC3 به آنها اعطا می‌گردد. 

گواهی نامه مذکور اعتبار پنج ساله دارد و برای تمدید آن شرکت‌های هواپیمایی مجدداً توسط ممیزان اتحادیه اروپا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا از رعایت استانداردها مربوط به این حوزه اطمینان حاصل کنند. 

در این راستا در بهمن ماه ۱۴۰۲ ممیزی از سازمان هواپیمایی کشوری آلمان به‌عنوان نماینده اتحادیه اروپا پس از ارزیابی نظام‌نامه حراست "هما" و رویه‌های امنیتی و تکمیل چک لیست مشخص شده در مقررات اتحادیه اروپا و با حضور در بخش‌های مرتبط با حمل و ارسال محموله‌های بار و پست در فرودگاه حضرت امام (ره)، این بخش‌ها را مورد ارزیابی و بازرسی قرار داد.

مراحل بررسی مستندات و اعطای مجوز به "هما" و تاییدیه توسط اتحادیه اروپا سی روز کاری پس از ممیزی خواهد بود.

برچسب ها: شرکت هما هواپیما خطوط هوایی #اتحادیه اروپا #وزارت راه و شهرسازی
ارسال نظر
آخرین اخبار