۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: ۲۰۲۷۳۷
نرخ کارمزد صندوق نوآوری و شکوفایی برای اجرای این مصوبات ۲ درصد تعیین شده است.
کد خبر: ۳۵۹۸۷

نحوه مصرف درآمدهای گمرکی واردات تلفن همراه مشخص شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص دستورالعمل اجرایی بند «ط» تبصره ۷ قانون بودجه سال جاری را به وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امور اقتصادی و دارایی (گمرک جمهوری اسلامی ایران)، سازمان برنامه و بودجه، صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

متن کامل بند «ط» تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور به شرح زیر است:

بند «ط» تبصره ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی‌های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار حداقل ۱۵ درصد تعیین می‌گردد، واردات گوشی در سایر رویه‌ها به مأخذ ۲ برابر محاسبه و دریافت خواهد شد. وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک جمهوری اسلامی ایران) مکلف است منابع حاصل از اجرای این حکم را به ردیف درآمدی ۱۱۰۴۱۰ واریز کند تا صرف حمایت از توسعه زیرساخت‌های صنعت ریز (میکرو) الکترونیک گردد. واردات این کالاها از طریق مناطق آزاد تجاری و صنعتی، نیز مشمول این حکم می‌شود. مسئولیت تقسیم کار نهادی وظایف و راهبری تحقق این بند بر عهده کارگروه ویژه اقتصاد رقومی (دیجیتال) دولت قرار دارد.

دستورالعمل اجرایی نحوه هزینه‌کرد درآمدهای گمرکی واردات گوشی موبایل

بر اساس این دستورالعمل اجرایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دبیرخانه کارگروه اقتصاد، شماره حسابی نزد خزانه افتتاح کرده و با صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد مربوطه را جهت انتقال درآمدهای گمرکی ۱۵ درصدی از محل واردات گوشی‌های تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۳۰ درصدی از سایر رویه‌های تجاری به امضا می‌رساند.

صندوق نوآوری و شکوفایی حق دخل و تصرف در این مبالغ را نداشته و صرفاً به مصوبات کارگروه اقتصاد دیجیتال که برای تولید، ارتقای سطح تراشه، حمایت از طرح‌های صنعتی الکترونیکی و میکروالکترونیکی و … اختصاص می‌دهد.

نرخ کارمزد صندوق نوآوری و شکوفایی برای اجرای این مصوبات ۲ درصد تعیین شده است.

برچسب ها: معاون اول رئیس جمهور گمرک واردات تلفن همراه بانک مرکزی
ارسال نظر
آخرین اخبار