۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶
تعداد بازدید: ۲۷۶۴۰۷
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به افتتاح خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی، گفت: تولید گاز از فاز ۱۶ به دلیل مشکلات خط لوله قدیم ۲۸ درصد کاهش یافته بود که در دولت سیزدهم خط لوله جدید را جایگزین کردیم و تولید پایدار از این فاز به ۲۸.۵ میلیون مترمکعب در روز رسید.
کد خبر: ۳۵۹۹۹

افزایش ۸.۵ میلیون مترمکعبی تولید گاز با افتتاح خط لوله فاز ۱۶

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدحسین متجلی روز سه شنبه در مراسم افتتاح خط لوله فاز ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی، اظهار داشت: به دلیل مشکلات خط لوله فاز ۱۶ قدیم، تولید گاز از این میدان، ۲۸ درصد کاهش یافته بود.

وی افزود: در دولت سیزدهم خط لوله جدید را با پیکان کاری شرکت تاسیسات دریایی انجام دادیم و شاخصه‌ی مهم این خط لوله ۱۱۰ کیلومتر خط لوله دریایی و ۵ کیلومتر خط لوله خشکی است.

متجلی ادامه داد: در این پروژه ۲۹ فروند شناور عملیات داشتند و شناورهای دریایی از نوع نیکی بدون لنگر بوده است و یکی از مهم‌ترین نکات این پروژه، اتصال خط لوله جدید دریایی به خط لوله خشکی قدیم بود که توانستیم با همکاری بهره‌بردار این کار را به خوبی انجام دهیم و در ۲۰ مهرماه ۱۴۰۲ به تولید زودهنگام برسیم که با این کار تولید پایدار از سکوی فاز ۱۶ به ۲۸.۵ میلیون مترمکعب در روز رسید.

برچسب ها: تولید گاز افتتاح خط لوله فاز ۱۶ شرکت نفت و گاز پارس صادرات میدان گازی پارس جنوبی انرژی #وزارت نفت
ارسال نظر
آخرین اخبار