۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
تعداد بازدید: ۱۹۹۰۵۷
آلمان تنها اقتصاد گروه 7 بود که در سال گذشته میلادی کوچک شد چرا که با پیامدهای بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کرد.
کد خبر: ۳۶۱۰۸
اقتصاد آلمان  0.3 درصد کوچک شد
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط و به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز دوشنبه در گزارشی به نقل از کارشناسان آلمانی هشدار داد که اقتصاد این کشور احتمالاً در آغاز سال 2024 پس از انقباض سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی شاهد رشد نبوده است.

تحلیلگرانی که در نظرسنجی بلومبرگ شرکت کردند، پیش بینی می‌کنند که تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماه اول سال جاری میلادی متوقف خواهد شد.

یک سوم از پاسخ دهندگان حتی از این هم نسبت به اقتصاد آلمان بدبین تر هستند و انقباض را برای آن پیش‌بینی می‌کنند.

اریک یان ون هارن، تحلیلگر "رابوبنک" به بلومبرگ گفت: داده‌ها هنوز یک انقباض ملایم در سه ماهه اول را نشان می‌دهند، اگرچه به نظر می رسد که توقف این روند کاهشی نزدیک است.

وی افزود: احساسات (بازار در) بخش تولید کمی بهبود یافته و این در حالی است که فعالیت در بخش خدمات همچنان قوی است.

بانک مرکزی آلمان (بوندس‌بانک) ماه گذشته میلادی اعلام کرد که وضعیت اقتصاد بدتر از پیش‌بینی‌ها است و احتمالاً بازگشت آن به شرایط قبل به تعویق خواهد افتاد.

این تنظیم کننده مقررات بانکی آلمان هشدار داد که ممکن است تولید در سه ماهه اول سال جاری میلادی "در بهترین حالت راکد بماند".

بر اساس داده های رسمی منتشر شده در ماه گذشته، اقتصاد این کشور در سال 2023 نسبت به سال قبل از آن 0.3 درصد کوچک شده است.

با این حال، به لطف تجدید نظر رو به بالا در ارقام سه ماهه سوم، اقتصاد آلمان تاکنون موفق شده است از رکود فنی که با دو فصل متوالی رشد منفی تعریف می‌شود، اندکی فاصله بگیرد.

آلمان تنها اقتصاد گروه 7 بود که در سال گذشته میلادی کوچک شد چرا که با پیامدهای بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کرد. اقتصاددانان مؤسسات مختلف از جمله دو وام‌دهنده بزرگ این کشور یعنی دویچه بانک و کامرزبانک، انقباض دیگری را در سال 2024 پیش‌بینی می‌کنند.

انتهای پیام/

 

 
برچسب ها: اقتصاد بلومبرگ #اقتصاد جهانی آلمان
ارسال نظر
آخرین اخبار