۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: ۱۰۶۰۷۴
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جزییات تغییر آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان گفت: منع قانونی ۵ سال عدم فروش خودرو از آیین‌نامه حذف شده و جانبازان راساً می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.
کد خبر: ۳۶۱۶۹

اعلام زمان ثبت نام خودروی جانبازان با توجه به درصد جراحت| فقط یکبار به کلیه جانبازان معزز اجازه ویرایش داده می‌شود

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، با توجه به تغییراتی که در آیین‌نامه اجرایی بند و تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به شماره ۲۱۲۰۶۱ ت ۶۲۲۰۲ هـ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ اعمال شده است، جانبازان مشمول در سطوح ۳۰ – ۳۵ هزار یورو (ارزش خودرو در مبدا) دسته‌بندی می‌شوند. همچنین، برخی خودرو‌های جدید وارداتی به سبد انتخاب خودرو‌های موجود افزوده شده است و برخی از جانبازان معزز نیز در سیستم ثبت نام نشده‌اند. به همین منظور، با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران، تصمیم گرفته شده است که افراد مشمول با مراجعه به سایت Janbazan.saleauto.ir، مشخصات خود را ثبت کرده،  خودروی مورد نظر خود را انتخاب یا اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

۱- جانبازان ۷۰ درصد ویژه در روزهای شنبه و یکشنبه (مورخ ششم و هفتم اسفند ماه ۱۴۰۲)

۲- سایر جانبازان ۷۰ درصد در روزهای دوشنبه و سه شنبه (مورخ هشتم و نهم اسفند ماه ۱۴۰۲)

۳-جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه (مورخ دهم، یازدهم و دوازدهم اسفند ماه)اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه ثبت نام و تکمیل مشخصات در سایت مذکور موجود و قابل بهره‌برداری است.

جانبازان الزاماً در زمان‌های تعیین شده مجاز به ورود به سامانه می‌باشند.

لازم به یادآوری است بنابر اخبار واصله برخی از افراد فرصت طلب به انحاء مختلف درصدد کسب امتیاز متعلق به این عزیزان در راستای سوداگری و… هستند لذا شایسته است جانبازان معزز ضمن آگاهی و هوشیاری نسبت به مقاصد سو و غیر قانونی این افراد و عدم هرگونه همکاری، موارد و مراجعات احتمالی را به مبادی مربوطه منعکس نمایند./ تسنیم

آغاز ویرایش ثبت‌نام جانبازان از شنبه ۶ اسفند

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: جانبازان معزز می‌توانند از شنبه ۶ اسفند نسبت به ویرایش یا اصلاح ثبت نام اولیه خودروهای وارداتی اقدام کنند.

مهدی ضیغمی، گفت: نظر به اینکه آیین‌نامه واردات خودرو جانبازان تغییر کرده و برخی جانبازان بر اساس آیین‌نامه، شرایط گروه انتخاب خودروی آنها جابه‌جا شده، لذا لازم است دوباره ویرایش جدید صورت پذیرد.

وی افزود: حدود ۳ هزار جانباز واجد شرایط نیز نتوانستند در طرح واردات خودرو جانبازان ثبت‌نام اولیه کنند که بر همین اساس مقرر شد؛ این افراد هم با مراجعه با سامانه، ثبت‌نام اولیه خودروی خود را انجام دهند.

رئیس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: به دلیل درخواست‌های مکرر جانبازان نسبت به تغییر خودروی انتخابی و همچنین افزوده شدن تعدادی خودرو جدید تصمیم گرفته شد فقط یکبار به کلیه جانبازان معزز اجازه داده شود در صورت تمایل دوباره خودروی خود را ویرایش کنند.

بر اساس اطلاعیه صادر شده جانبازان ویژه ۷۰ درصد ۶ و ۷ اسفند و سایر جانبازان ۷۰ درصد ۸ و ۹ اسفند جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد نیز ۱۰ تا ۱۲ اسفند می‌توانند به سامانه مراجعه و نسبت به ویرایش درخواست خود اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به جزییات تغییر آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان گفت: منع قانونی ۵ سال عدم فروش خودرو از آیین‌نامه حذف شده و جانبازان راساً می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

وی اشاره کرد: بر اساس آیین‌نامه جدید چنانچه فرد جانباز اقدام به واردات کند کلیه مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره‌گذاری را شخصاً باید انجام دهند. مگر آنکه قبلاً خودرو انتخابی وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط‌زیست را طی کرده باشد که در این صورت دو مرحله استاندارد و محیط‌زیست را لازم نیست انجام دهد.

ضیغمی در پایان اظهار کرد: تمام تلاش وزارت صنعت معدن و تجارت آن است که کلیه جانبازان مشمول در کمترین زمان خودروی درخواست خود را دریافت کنند و چنانچه بانک مرکزی ارز مورد نیاز خودروهای مذکور را تامین کنند به سرعت می‌توان واردات خودرو جانبازان را آغاز کرد.

برچسب ها: خودرو #واردات خودرو جانبازان
ارسال نظر
آخرین اخبار