۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: ۱۲۵۹۵۶
وزیر جهادکشاورزی سیاست «سقف تولید برداشته شده است» را فصل‌الخطاب رفع هرگونه مانع در برابر تولید اعلام کرد
کد خبر: ۳۶۱۷۱

عبور تولید مرغ کشور از ۱۵۱ میلیون جوجه ریزی|هیچ ممنوعیتی در مسیر تولید پذیرفته نیست!

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، با اعلام وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در قرارگاه امنیت غذایی نخستین هفته اسفند ماه گفت: هیچ ممنوعیتی در مسیر تولید پذیرفته نیست و ایجاد مانع، تخلف و مسوول باید پاسخگو باشد.

وی بار دیگر روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها را برای صدور هرگونه مجوز با رعایت شرایط فنی مکلف کرد و افزود: همه مجوزهای کشاورزی اعم از باغبانی، زراعت، مرغداری، دامداری، آبزی‌پروری و... بدون محدودیت و در کوتاه‌ترین زمان به متقاضیان اعطا می‌شود و سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها در این زمینه نیاز به هیچ دستورالعملی از سوی وزارت جهادکشاورزی ندارند.

وزیر جهادکشاورزی سیاست «سقف تولید برداشته شده است» را فصل‌الخطاب رفع هرگونه مانع در برابر تولید اعلام کرد و افزود: ایران سرزمین وسیعی است و با رعایت شرایط فنی، هرگونه مجوز تولید در سراسر کشور به بهره‌برداران داده می‌شود، به این ترتیب مسیر صدور مجوز تولید کوتاهتر و راه سرمایه‌گذاری هموارتر خواهد شد.

وی عبور تولید مرغ کشور از ۱۵۱ میلیون جوجه ریزی در بهمن را گامی بزرگ در بازسازی صنعت مرغداری کشور خواند و تاکید کرد: حفظ این روند در اسفند ماه ضروری است. این راه بی‌بازگشت است و فروردین ۱۴۰۳ جهش تولید مرغ از رکورد بهمن امسال بیشتر خواهد بود.

نیکبخت تولید مرغ با ظرفیت کامل را تنها گزینه فراوانی محصول و اقتصادی شدن صنعت از راه ورود به بازارهای صادراتی عنوان کرد.

وی در همین حال صادرات، تولید قراردادی و خرید اضطراری مرغ مازاد در زمان بیش‌بود را اولویت سیاست‌گذاری در زیربخش طیور وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد و گفت: صادرات نیاز به منابع ندارد و ارزآور است، واحد‌های راکد مرغداری با تولید قراردادی به چرخه فعالیت بازمی‌گردند و خرید مازاد، بازار محصول را به تعادل می‌رساند؛ با رعایت این سه اصل، عمده مسایل در توسعه صنعت مرغ حل می‌شود.

وزیر جهادکشاورزی در پایان تامین نهاده و تلاش برای رفع موانع حمل و نقل را از دیگر اقدامات مدیریت کلان کشاورزی برای توسعه و رونق تولید مرغ دانست و بر حل مشکلات حمل نهاده از طریق گفتگو با سازمان حمل و نقل و راهداری و شرکت‌های ترابری تاکید کرد.

برچسب ها: #کشاورزی #وزارت جهاد کشاورزی محمد علی نیکبخت جوجه ریزی
ارسال نظر
آخرین اخبار