۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: ۱۱۳۰۷۷
وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس تاکید رییس جمهور، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی باید توسعه و ساماندهی اسکله‌های محلی و رونق اشتغال در سواحل جنوبی کشور باشد.
کد خبر: ۳۶۳۴۲

سه راهبرد برای اثرگذاری بیشتر نقش بنادر تجاری کشور

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط از سازمان بنادر و دریانوردی، مهرداد بذرپاش در ارتباط تلفنی مستقیم با همایش سالانه مدیران سازمان بنادرودریانوردی در مشهد مقدس، تاکید کرد: با اجرایی‌سازی این سه راهبرد و موضوع محوری در سال آینده، نقش بنادر تجاری کشور، متفاوت‌تر و اثرگذارتر خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به تعدد در تصمیم‌گیری‌ها در حوزه بنادر و آسیب‌زا بودن آن در روند اجرایی خدمات، گفت: با ابلاغ رییس جمهور، هماهنگی همه دستگاه‌ها در بنادر با سازمان بنادر و دریانوردی است و در همین راستا یکی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳ باید بکپارچه سازی فرآیندهای تصمیم‌گیری و مدیریت واحد در رویه‌های اجرایی در بنادر باشد 

وی با بیان اینکه همت مضاعف سازمان بنادر و دریانوردی باید معطوف به جذب سرمایه ‌گذاری شود، افزود: همواره فعالیت در بنادر و سواحل کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی جذاب بوده است، بنابراین در یک رویکرد متفاوت و انگیزاننده، بسته‌های سرمایه‌گذاری مشخصی برای نهادها و موسسات سرمایه‌گذار داخلی ارائه شود.

بیشتر بخوانید: برنامه‌های وزارت راه برای افزایش قابل توجه تجارت دریایی/ سرمایه‌گذاری 50 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی

بذرپاش گفت: بر اساس تاکید رییس جمهور، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی باید توسعه و ساماندهی اسکله‌های محلی و رونق اشتغال در سواحل جنوبی کشور باشد.

وی تاکید کرد: راهبرد ساماندهی اسکله‌های محلی و بنادر کوچک، باید مبتنی بر طرح توسعه ۲۷ نقطه ساحلی در وزارت راه باشد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقبال مردم به گردشگری دریایی و ارتقای سفرهای دریایی در سواحل و جزایر جنوب کشور، تاکید کرد: نوسازی شناورهای مسافری و گردشگری دریایی به بستر مناسب‌تر برای جذب سرمایه‌گذار نیاز دارد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه بنادر بازرگانی کشور نقش محوری و اصلی در پروژه «ایران راه» و راه‌های مواصلاتی شمال- جنوب دارد، اعلام کرد: سال آینده اتصال ریلی بندر راهبردی و استراتژیک به راه‌آهن سراسری کشور در زاهدان محقق می‌شود.

برچسب ها: #وزارت راه و شهرسازی #مهرداد بذرپاش سازمان بنادر #اقتصاد دریایی تجارت سازمان بنادر و دریانوردی
ارسال نظر
آخرین اخبار