۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: ۱۰۹۰۴۶
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: با این روند سیاست گذاری، هدف‎گذاری برای ۱۳ درصد رشد بخش معدن شوخی است و باید رشد کشورهای منطقه مانند عربستان را جدی گرفت.
کد خبر: ۳۶۳۷۷

سرمایه‌گذاری معدن و فولاد در کشور به ۵۵ میلیارد دلار نمی‌رسد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، بهرام شکوری با اشاره به وضعیت بازار فولاد عربستان اظهار کرد: اخیراً کشور عربستان در حوزه اکتشاف، میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده و این درحالی است که ارزش ذخایر معدنی ایران به اندازه یک تریلیون دلار است. در واقع عربستان حدود ۱٫۲ تریلیون دلار ارزش مواد معدنی دارند و با این سرمایه‌گذاری‌ها قصد دارد ارزش آن را به ۳ تریلیون دلار برساند.

وی با اشاره به اینکه کشور عربستان همانند ایران دچار تحریم نیست و روابط بانکی خوبی دارند، گفت: ناگفته نماند که تمام سرمایه گذاری معدن و فولاد ایران به ۵۰ میلیارد دلار نمی‌رسد و این درحالی است که عربستان برای رسیدن به ۳ تریلیون دلار، در حال سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد دلاری است.

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران به فولادبان گفت: تمام این اقدامات نشان می‌دهد کشورهای منطقه به ویژه عربستان در حال سرمایه‌گذاری در بخش معدن و فولاد هستند و در آینده می‌تواند تهدیدی برای ایران باشد که به همین دلیل مسئولان باید این طرح‌های توسعه‌ای را جدی بگیرند.

شکوری تصریح کرد: در واقع در عربستان تحولات عظیمی در اقتصاد، سیاست و تمام حوزه‌ها در حال وقوع بوده و این درحالی است که ایران در بسیاری از بخش‌ها در حال عقب‌رفت است. در نتیجه با این روند سیاست گذاری، هدف‎گذاری برای ۱۳ درصد رشد بخش معدن شوخی است و باید رشد کشورهای منطقه مانند عربستان را جدی گرفت.

برچسب ها: سرمایه‌گذاری معدنی سرمایه گذاری در صنایع فولادی بهرام شکوری معدن #مواد معدنی #صنایع معدنی فولادسازان
ارسال نظر
آخرین اخبار