۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: ۲۵۸۴۳۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: با توجه به نزدیکی زمان خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کرمان، استان‌های جنوبی کشور، آمادگی کامل داشته باشند تا عملیات خرید را به خوبی پیش ببرند.
کد خبر: ۳۶۴۶۰

نخستین پیش فروش خودروهای چینی در سال آینده با ۱.۴ و ۱.۷ میلیارد تومان

 

به گزارش پایگاه خبری تحللی خطوط از مبدأ، سید سعید راد که در آخرین جلسه شورای مدیران این شرکت در سال ۱۴۰۲ سخن می‌گفت، با تأکید بر این که شرکت بازرگانی دولتی ایران مأموریت اصلی خود در زمینه تأمین کالاهای اساسی را به خوبی انجام داده و از عهده آن برآمده است، افزود: در سال ۱۴۰۲، تأمین کالاهای اساسی مانند گندم، روغن و برنج، به موقع و به درستی انجام شد و در بخش شکر نیز اقدامات لازم به عمل آمد.

وی در توصیف اهمیت و جایگاه مهم شرکت بازرگانی دولتی ایران در سطح کشور، توضیح داد: این که توانسته‌ایم نان مصرفی مردم در سرتاسر کشور را تأمین کرده و در سر سفره آنان قرار دهیم، ارزش و تأثیر همکاران خدوم این شرکت را در اقتصاد کشور و معیشت مردم نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: جزییات ساخت و ساز در اراضی کشاورزی| تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این مناطف ممنوع نیست

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام این که برای تأمین کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور در نیمه دوم سال آتی از هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم، گفت: با توجه به تغییر و تحولات جهانی، تأمین امنیت پایدار غذایی کشور از اهمیت ویژه برخوردار است و به این منظور، ذخایر تکلیفی کالا‌های اساسی کشور را به میزان ممکن ارتقا داده و حفظ خواهیم کرد تا در تأمین غذای سفره مردم، حضوری فعال داشته باشیم.

راد با اشاره به این که روغن مورد نیاز برای مصارف کشور، تأمین و در اختیار کارخانه‌ها قرار گرفته، همچنین با تأمین بیش از ۱۱ میلیون تُن گندم و تبدیل آن به آرد و نان به عنوان ماده غذای اصلی سفره مردم، هیچ‌گونه کمبودی در کشور احساس نشده است، اظهار کرد: این موضوع، مرهون توانمندی و پشتکار کارکنان پرتلاش مجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

وی با بیان این که ادارات کل استانی، پیشانی عملکرد و نِمودِ فعالیت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران در سراسر کشور هستند، مراقبت از موجودی گندم انبارها و سیلوهای استان‌ها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با توجه به نزدیکی زمان خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کرمان، استان‌های جنوبی کشور، آمادگی کامل داشته باشند تا عملیات خرید را به خوبی پیش ببرند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه با تأکید بر اهمیت و ضرورت رسیدگی به رفاهیات کارکنان شرکت بازرگانی دولتی ایران بر اساس آنچه که قانون اجازه آن را می‌دهد، خاطرنشان کرد: علاوه بر انجام اقدامات و تسهیلات رفاهی، موضوع تأمین مسکن برای همکاران فاقد مسکن در سال ۱۴۰۳ نیز باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست مازیار احمدحسینی عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر نقش و اهمیت این شرکت در سپهر بازرگانی کشور از مدیران ستادی و استانی خواست تا برای بارگذاری اطلاعات شاخص‌های عمومی عملکردی این شرکت و ادارات کل تابعه برای ارائه به جشنواره شهید رجایی اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین حیدرعلی نصر، عضو هیات مدیره و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اهمیت و جایگاه این شرکت در تأمین کالاهای اساسی کشور، اعلام کرد: تأمین ۱۰ درصد شکر، ۱۰ درصد برنج، ۲۰ درصد روغن خام و ۱۰۰ درصد گندم مصرفی مردم، حاصل فعالیت‌های مجموعه بزرگ شرکت بازرگانی دولتی ایران در سراسر کشور است.

برچسب ها: #وزارت جهاد کشاورزی کالای اساسی #کشاورزی امنیت غذایی #گندم
ارسال نظر
آخرین اخبار