۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷
تعداد بازدید: ۲۳۲۳۳۰
بالگرد حامل رئیس‌جمهور در سفر به استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.
کد خبر: ۳۶۵۷۴

وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ اعزام گروه‌های امدادی به منطقه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ظهر امروز بالگرد حامل رئیس‌جمهور در منطقه جلفا آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

رئیس‌جمهور صبح امروز برای افتتاح سد «قیز قلعه سی» (قلعه دختر) و دیدار با رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان به آذربایجان شرقی سفر کرده بود. 

طبق اعلام شبکه خبر، تلاش گروه‌های امدادی برای رسیدن به محل سانحه ادامه دارد اما شرایط سخت آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه‌های امدادی را با دشواری روبرو کرده است.

در بالگرد حامل رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم حضور داشتند.

وحیدی وزیر کشور در گفتگو با شبکه خبر در توضیح این سانحه گفت: پس از افتتاح سد خداآفرین و سد «قیز قلعه سی» رئیس جمهور و همراهان با چند بالگرد در حال بازگشت بودند که یکی از بالگردها به دلیل مه آلود بودن مجبور به فرود سخت شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر گروه‌های مختلف امدادی به طرف منطقه در حال حرکت هستند اما شرایط نامناسب هوا رسیدن به منطقه را طولانی خواهد کرد که امیدواریم به سرعت به محل حادثه برسند.

وزیر کشور افزود: ارتباط با همراهان انجام شده اما با توجه به اینکه منطقه پیچیده است، برقراری ارتباط سخت است.

رئیس سازمان امداد و نجات نیز با اشاره به ادامه عملیات جست‌وجوی بالگرد حامل رئیس جمهور اعلام کرد: ۴۰ تیم واکنش سریع هلال‌احمر در جست‌وجوی بالگرد حادثه‌دیده رئيس جمهور هستند و با توجه به شرایط مه آلود بودن امکان جستجوی هوایی وجود ندارد.

همه امکانات درمانی را مستقر کرده‌ایم

وزیر بهداشت نیز با بیان اینکه منطقه محل حادثه بالگرد حامل رئیس‌جمهور شدیدا مه‌آلود و امکان جست‌وجو سخت است، گفت: همه امکانات درمانی شامل طب اورژانس متخصص جراحی و آمبولانس مستقر کرده‌ایم.

رئیس اتاق عملیات هلال احمر هم گفت: ۴ تیم به مختصاتی که سازمان هوا و فضا از محل وقوع حادثه داده است، نزدیک شده‌اند اما به‌دلیل وضعیت آب و هوا و مسیر به سختی کارشان پیش می‌رود.

به گفته خبرنگار صداوسیما هوا تاریک شده و بارندگی نیز باعث شده جاده‌های منتهی به محل احتمالی حادثه گل‌‌آلود و صعب‌العبور شود همچنین امکان رفتن به محل احتمالی حادثه با خودرو نیست.

از زمان حادثه چندین بار با بالگرد ارتباط برقرار شده است 

معاون اجرایی رئیس‌جمهور درباره آخرین خبرها از بالگرد حادثه دیده گفت: از زمان حادثه چندین بار با بالگرد ارتباط برقرار شده و به نظر می رسد میزان سختی حادثه بالا نبوده است.

او افزود: محل حادثه تا شعاع دو کیلومتری مشخص شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌گردد ...

پایان پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: سانحه هوایی سانحه رئیس جمهور امدادرسانی
ارسال نظر
آخرین اخبار