۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: ۱۲۳۰۰۹
توان تبلیغاتی کمپین پزشکیان بر قدرت معنایی او در صداقت و پاکدستی متمرکز شده است.
کد خبر: ۳۶۶۳۴

توان تبلیغاتی پزشکیان: قدرت معنایی در صداقت و پاکدستی 

قادر نصیری ترزنق 

پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛

به تایید مشاهدات میدانی در سطح تهران و کلانشهرها، کمترین میزان مخارج و ریخت و پاش تبلیغاتی توسط ستاد تبلیغاتی مسعود پزشکیان انجام داده است، در حالی که سایر رقبا با انتشار پوسترهای میلیونی و بنرهای که هریک در ابعاد ده‌ها متری چاپ شده است، سعی در جلب توجه مردم برای رای گیری دارند، در حالی که توان تبلیغاتی کمپین پزشکیان بر قدرت معنایی او در صداقت و پاکدستی متمرکز شده است.

دوست و دشمن به صداقت و پاکدستی پزشکیان اقرار دارند. واقعیت آن است که در طول زندگی 70 ساله پزشکیان، نمی‌توان هیچ لکه ای را یافت. به صورتی که نه می توان او را به «ریخت و پاش خانوادگی» نه «تعدد زوجات» و نه «دروغگویی» متهم کرد. قدرت معنایی پزشکیان در صداقت و گفتگوی بدون ریا با شهروندان و توان بالای ارتباط گیری او با اقشار مختلف مردم به اندازه ای بالاست که مانند تیزاب، در قلب‌ها رسوخ می کند و جلب توجه مردم را به دنبال داشت. به گونه ای که همگان اذعان دارند قدرت معنایی پزشکیان در صداقت او، در گفتار و عمل به عهدهایی است که با مردم می بندد.

از طرف دیگر، در طول دوران زندگی حرفه ای او از جمله حضور در جبهه های جنگ و دفاع مقدس علیه متجاوز بعثی، حضور در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی، خدمت در راس وزارت بهداشت، حضور چندین دوره در قوه قانونگذاری و هم اکنون حضور در رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری چهاردهم، هیچکس نمی توان لکه ای پیدا نمود تا پزشکیان را به ناپاکدستی یا سوءاستفاده از مقام و موقعیت و فساد مالی متهم کند. 

اینجاست که مشاور امور بین المللی پزشکیان، یعنی محمدجواد ظریف در برنامه تلویزیونی با اشاره به قدرت معنایی ایران، تبلور این قدرت معنایی را در وجود پزشکیان، عنوان می کند و می گوید: آنچه مقاومت ایران در زمان جنگ را ایجاد کرد، قدرت معنایی بود. آن پیام انقلاب اسلامی، قدرت معنایی بود. بر اساس تئوری های رئالیستی یا باید به قدرت دیگران وابسته باشیم یا باید به قدرت‌های دیگر، تعظیم کنیم ولی خودباوری مردم باعث شده است نه تنها روی پای خودمان بایستیم بلکه دیگران را هم وادار به احترام کنیم. ما قدرت معنایی و قدرت کلمه خود را از دست نخواهیم داد.

ارسال نظر
آخرین اخبار