۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
تعداد بازدید: ۳۸۴۶۱۵
تحلیل فعال بازار سرمایه از انتخابات؛
کاویان، فعال بازار سرمایه گفت: در دوره آینده ریاست جمهوری باید تکلیف برنامه و ارتباطات شرکتهای بورسی با دنیا مشخص شود.
کد خبر: ۳۶۶۳۷

کمک به بازار سرمایه با رای آوردن 2 نفر!/ کدام مشکلات بورس باید حل شود؟

بهترین راه برای شناخت کاندیدها؛ معرفی تیم اقتصادی!/ اینگونه می‌توانیم متوجه برنامه‌ها شویم

امیر کاویان، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خطوط، به اقداماتی که کاندیدهای ریاست جمهوری در زمینه بورس باید انجام دهند اشاره و مطرح کرد: اقدامات بورس کاملا مشخص است اما مشکل این است که هیچ کدام از کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه خاصی برای بورس ندارند یعنی به تنها چیزی که اهمیت نداده‌اند، بورس است. با اینکه گقته‌اند بورس مشکل دارد اما هنوز هیچ راه‌حلی از سوی هیچ کدام از کاندیدها مطرح نشده است. 

مشکلاتی که باید در بورس حل شود!

کاویان ادامه داد: نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مسائلی که باید در حوزه بورس اهمیت دهند یکی بحث برجام است تا شرکت‌ها بتوانند رابطه جهانی داشته باشند، موضوع دیگر نرخ بهره است که باید به همان کانال ۲۰ درصدی بازگردد چرا که این موضوع قولی است که خود سران قوا داده بودند، بحث دیگر این است که باید فاصله بین نرخ نیما و آزاد از بین رود و ارز تک‌نرخی شود، قیمت‌گذاری دستوری باید کنار رود، نرخ خوراک باید اصلاح شود و همچنین فرصت‌های برابر برای شرکت‌ها در اقتصاد ایجاد شود. کاندیدها تمامی این مشکلات را می‌دانند اما هیچ راه‌حلی ارائه نداده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر آقای پزشکیان و آقای قالیباف رای بیاورند، شاید بتوانند کارهایی در جهت اصلاح بورس و بازار سرمایه انجام دهند اما آن ۴نفر دیگر خیر؛ چرا که آقای جلیلی و آقای زاکانی اصلا به بورس اعتقادی ندارند، آقای قاضی‌زاده هم که رئیس بنیاد شهید بوده‌اند، هم‌اکنون بانک دی که زیرمجموعه آن است وضع بسیار بدی دارد. با این احتساب اول از همه آقای پزشکیان به دلیل آنکه می‌خواهد از تیم اقتصادی باتجربه‌ای استفاده کند و بعد هم آقای قالیباف به دلیل آنکه در اجرا قوی‌تر است می‌توانند کمکی به بازار سرمایه کنند.

کمک به بازار سرمایه با رای آوردن 2 نفر!/ کدام مشکلات بورس باید حل شود؟

کاندیدها تیم اقتصادی خود را معرفی کنند

این فعال بازار سرمایه در پایان گفت: بهترین راه برای شناخت کاندیدها و برنامه اقتصادی آنها این است که تیم اقتصادی و وزرای پیشنهادی خود را برای اقتصاد و صنعت کشور معرفی کنند تا بتوانیم متوجه برنامه‌های آینده شویم.

برچسب ها: بورس ریاست جمهوری انتخابات سرمایه
ارسال نظر
آخرین اخبار