۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: ۴۸۷۷۳۸
سلیمی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید به ملت بزرگ ایران به دلیل همت بسیار بلندی که داشتند تبریک گفت.
کد خبر: ۳۶۶۶۱

مشارکت ۵۰ درصدی مردم در دور دوم انتخابات/ باید به سراغ روش‌های دیگر برای رای‌گیری برویم

زمان برگزاری مراسم تحلیف و تنفیذ رئیس جمهور نهم/ مجلس آمادگی کامل برای برگزاری مراسم تحلیف را دارد

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خطوط، به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره و مطرح کرد: دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با شوق و شور بیشتری برگزار شد. در طی ۴ ماه گذشته  شاهد ۴ انتخابات در کشور بودیم، کمتر کشوری در دنیا است که این طور پشت سر هم انتخابات برگزار کند و این نشانگر این است که نظام اسلامی تا چه اندازه به رای مردم اهمیت می‌دهد.

مشارکت ۵۰ درصدی مردم در دور دوم انتخابات

سلیمی ادامه داد: مشارکت در مرحله دوم انتخابات ۵۰ درصد بود که یک مشارکت مناسب و قابل دفاعی است. در بسیاری از کشورها انتخابات یک روزه نیست، یک فرآیند چند ماهه دارد و رای هم حضوری نیست اما در ایران اینگونه نیست نه تنها رای به صورت حضوری است بلکه یک روزه هم برگزار خواهد شد البته اگر به سراغ روش‌های دیگر برای رای‌گیری برویم شاید در ایران در خصوص انتخابات بالاتر از تمامی کشورها قرار گیریم.

وی افزود: باید به ملت بزرگ ایران به دلیل همت بسیار بلندی که داشتند تبریک گفت.

مشارکت ۵۰ درصدی مردم در دور دوم انتخابات/ باید به سراغ روش‌های دیگر برای رای‌گیری برویم

زمان برگزاری مراسم تحلیف و تنفیذ

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به زمان برگزاری مراسم تحلیف و تنفید دکتر پزشکیان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی‌ها این است که دو مراسم تحلیف و تنفیذ نیمه اول مرداد برگزار شود به دلیل آنکه در این دو مراسم مهمان‌های خاصی دعوت می‌شوند به همین دلیل باید مقدماتی فراهم شود. ان شاالله با تمهیدات مقدمات این دو مراسم نیمه اول مرداد برگزار خواهد شد البته اگر زودتر از زمان موعد هم شرایط مراسم فراهم شود، مجلس آمادگی کامل برای برگزاری مراسم تحلیف را دارد.

برچسب ها: علیرضا سلیمی مجلس شورای اسلامی مشارکت در انتخابات انتخابات ریاست جمهوری تحلیف تنفیذ
ارسال نظر
آخرین اخبار