۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: ۲۲۱۶۵۳
معاون فرهنگی ارشاد همزمان با انتشار اخباری مبنی بر منتشر شدن کتاب توقیف شده سید‌مهدی شجاعی به صورت صوتی‌، از بررسی مجدد این کتاب در اداره کتاب خبر داد.
کد خبر: ۴۸۲۵
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ،‌ هفته گذشته سید‌مهدی شجاعی در صفحه اینستاگرام خود از مخاطبانش خواست تا در نظرسنجی برای انتشار صوتی جلد دوم «کمی دیرتر» با عنوان (خبر از جانب ما یا اساساً هرگز)که مجوز آن  از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر نشده است،‌ شرکت کنند.

شجاعی هم‌چنین نوشت:‌ «سلام و درود بر عزیزان فرزانه و فرهیخته، ممنونم از حضور امیدبخشتان، از دغدغه‌های ارجمندتان، از حمایت‌های بی‌دریغتان و از پیگیری‌های مسئولیت‌آفرینتان.

ضمن عرض امتنان به عزیزانی که (92 درصد) از انتشار جلد دوم کتاب کمی دیرتر با عنوان (خبر از جانب ما یا اساساً هرگز) علیرغم ممانعت وزارت ارشاد به نحو صوتی و غیره استقبال کردند و ادای احترام به دوستانی که ( 8 درصد) استقبال نکردند. ان‌شاءالله به زودی این کتاب با دسترسی آسان و سریع تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.

با این امید که سیاستگذاران و صیانت‌کاران و مدیران فرهنگی، ضمن حفظ حامیان و مؤیدان خود در میان اهل فرهنگ (8 درصد)، نیم‌نگاهی هم به بقیه اهالی فرهنگ و اندیشه (92 درصد) داشته باشند.»

در حالی سید‌مهدی شجاعی از انتشار نسخه صوتی کتابش در آینده نزدیک خبر داده است که یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم از بررسی مجدد این کتاب خبر داد و گفت: درخواست صدور مجوز این کتاب در دولت قبل به اداره کتاب تحویل شده، بررسی شده و مجوز آن صادر نشده بود.

وی ادامه داد:‌ بعد از اینکه من مطلع شدم که این کتاب مجوز نگرفته به دوستان اداره کتاب گفتم که مجدداً بررسی کنند. در حین بررسی به آقای شجاعی نیز اطلاع‌داده شده بود که در حال بررسی مجدد هستیم.

احمدوند در عین حال درباره حواشی پیش آمده درباره این کتاب گفت: به‌رغم لقب‌سازی و تهمت‌پراکنی بررسی این کتاب مربوط به این دوره نبوده است و سخنان نادرستی نسبت به دوره مدیریت فعلی در وزارت ارشاد بیان شده که منصفانه نیست./تسنیم.

برچسب ها: سید مهدی شجاعی کتاب
ارسال نظر
آخرین اخبار