۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: ۱۱۹۷۸۸
برای نخستین بار در کشور با تعامل سازمان زندان‌ها و سازمان ثبت احوال فرزندان مادران زندانی شناسنامه دار شدند.
کد خبر: ۴۸۳۱

فرزندان زندانیان شناسنامه دار شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط از اداره کل زندان‌های استان تهران، علی رستمی امروز شنبه 27 آذر ماه 1400 در بازدید از ندامتگاه زنان استان تهران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مسئولان ندامتگاه زنان حضور کودکان زیر دو سال است که همراه مادر نگهداری می‌شوند.  

وی ادامه داد: تلاش بر این است این کودکان در بند جداگانه با امکانات مناسب، بهره مندی از مهد کودک و فضای باز کنار مادران نگهداری شوند و از آسیب‌های زندان به دور باشند.  

رستمی افزود: حتی غذای مادران و کودکان بسته به نیازشان متفاوت از برنامه غذایی دیگران است و شیر، میوه و سبزیجات نیز در این برنامه وجود دارد.  

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: کودکان زیر دو سال می‌توانند به ولی قانونی سپرده شوند ولی به دلیل استفاده از شیر مادر این حق به زندانی داده شده تا فرزندش کنارش باشد اما تا پنج سالگی هم در صورت درخواست خودش می‌تواند از فرزندش نگهداری کند.  

وی اضافه کرد: برای این مهمانان کوچک ناخوانده زندان تا حد امکان تلاش می شود تا حقوقشان حفظ شود، یکی از این اقدامات تهیه شناسنامه برای کودکانی است که هنوز برگه هویتی نداشتند.  

مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: روند اداری این امر پیچیده و نیاز به پیگیری های فراوان داشت و گاه پدر حاضر به همکاری نبود که خوشبختانه با تعامل سازمان ثبت احوال محقق شد و این عزیزان صاحب شناسنامه شدند.  

بنا به این گزارش، مدیر کل زندان های استان تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف ندامتگاه، به درخواست‌های زندانیان رسیدگی و دستورات لازم را صادر کرد و از کارکنان ادارات قضایی و اجرای احکام خواست بیشترین دقت را در حوزه خدماتشان اعمال کنند تا همه مددجویان از ارفاق‌ها و امتیازات قانونی بهره‌مند شوند. / ایرنا

برچسب ها: زندان استان تهران زندان زنان مادران زندانی
ارسال نظر
آخرین اخبار