۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: ۱۲۵۶۲۶
شرکت متخلفی اقدام به راه اندازی سایتی برای کارت دیجیتال واکسن نموده است هموطنان اطلاعات و لینک کارت واکسن دیجیتال خود را به هیچ سامانه غیرمعتبری وارد نکنند.
کد خبر: ۴۸۶۷

از اطلاعات کارت واکسن دیجیتال خود حفاظت کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: شرکتی به اسم «نوبان» با سوءاستفاده از نام و نشان سازمان نظام پزشکی اقدام به راه‌اندازی سایتی برای کارت دیجیتال واکسن کرده است که در آن با دریافت اطلاعات و لینک کارت واکسن کادر درمان و در ازای دریافت وجه از افراد، کارت فیزیکی صادر می‌کند. این اقدام شرکت مذکور تخلف است و دریافت وجه از افراد برای کارت واکسن غیرقانونی است.

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تصریح کرد: از همه هموطنان می‌خواهیم اطلاعات یا لینک کارت واکسن دیجیتال خود را در هیچ سامانه غیر معتبری وارد نکنند، زیرا زمینه‌ساز دسترسی به اطلاعات هویتی آنها می‌شود و امکان سوءاستفاده از آن وجود دارد.

 واکسیناسیون سراسری از ۲۲ بهمن سال گذشته آغاز شد و تاکنون ۵۹ میلیون و ۶۲ هزار و ۲۵۶ نفر دُز اول، ۵۰ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۶۳۴ نفر دُز دوم و سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۱۲ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۹۲۷ دُز رسیده است. / شبکه خبر 

 
 
ارسال نظر
آخرین اخبار