۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: ۲۵۸۸۲۹
مطالعه‌ای در زمینه ذائقه و مسائل مربوط به میل به غذا در سال ۲۰۱۵ انجام شده که احتمالا براساس آماری که به دست آمده اعلام شده، اما در مقام یک نتیجه علمی محل تردید است.
کد خبر: ۴۸۹۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط اگر متوجه شدید به یک‌باره به غذا‌هایی میل پیدا کردید که آن‌ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اید.

میل به غذا در افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است شما یک لحظه بخواهید که غذای مضر بخورید و لحظه دیگر دوست داشته باشید که از میوه و سبزی استفاده کنید. این موضوع بستگی به شرایط و حالت شما دارد، اما به‌طور کلی میل به غذا در برخی افراد، نشانه این است که آن‌ها در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اند.

میل به یک غذای یکسان در مدت زمان طولانی می‌تواند از نشانه‌های اولیه آلزایمر باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می‌شود.

آن‌ها ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند که علت آن نیز تغییرات مغزی و ذهنی آنهاست که لوب پیشین که پشت پیشانی و گوش آن‌ها قرار گرفته است، تحت تأثیر قرار می‌گیرد، عملکرد آن متفاوت می‌شود و ممکن است رفتار‌های عجیب و غریب از فرد سر بزند.

تغییر در اشتها نیز ممکن است در افراد آلزایمری، ایجاد و ترجیح آن‌ها در انتخاب غذا متفاوت شود.

مشکل بلع می‌تواند از نشانه‌های آلزایمر باشد

همه‌چیز فقط وابسته به آن چیزی که می‌خورید، نیست؛ بلکه میزان غذایی که مصرف می‌کنید نیز اهمیت زیادی دارد. میزان اشتهای بسیاری از افرادی که در معرض آلزایمر هستند، یک‌باره تغییر می‌کند. ممکن است اشتهای آن‌ها بسیار کم یا بسیار زیاد شود که می‌تواند یکی از نشانه‌های اولیه ابتلا به آلزایمر باشد و همچنین، به‌طور معمول، شبیه به علائمافسردگی است.

اگر متوجه شدید به یک‌باره به غذا‌هایی میل پیدا کردید که آن‌ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اید؛ به‌خصوص غذا‌های شیرین و شکلاتی و غذا‌هایی که طعم بسیار قوی دارند و داخل آن‌ها موادی مانند سس، زیاد استفاده شده است، بیشتر از بقیه این خطر در شما را نشان می‌دهند.

وقتی که آلزایمر پیشرفت می‌کند، علائم بیماری نیز با آن تشدید می‌شوند و این موضوع در افراد آلزایمری دیده شده است. مشکل بلع نیز می‌تواند یکی از مشکلات فرد، هنگام ابتلا به آلزایمر باشد. / خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها: آلزایمر هوس غذایی
ارسال نظر
آخرین اخبار