۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
تعداد بازدید: ۲۸۷۲۳۶
ایران امیدوار است با کمک به معیشت افغان‌ها تعداد متقاضیان مهاجرت کاهش یابد.
کد خبر: ۴۹۳۱

کمک‌های بین المللی تناسبی با نیاز مهاجران ندارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط حسین ذوالفقاری، در حاشیه دیدار با فیلیپو گرندی، کمیسر عالی امور پناهندگان سازمان ملل اظهار داشت: در ابتدا لازم می دانم از کمیساریای پناهندگان که تلاش خوبی برای کمک به پناهندگان با ما داشته اند، تشکر کنم.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: باتوجه به تحولات افغانستان این موضوع را با کمیساریا در میان گذاشته بودیم و در جلسه امروز به نکاتی از جمله حضور حدود ۴ میلیون از اتباع غیر مجاز از افغانستان در ایران و همچنین ۵۰۰ هزار نفر مهاجر در سال جدید پرداختیم و تلاش داریم که از مهاجرت غیر ضروری جلوگیری شود.

ذوالفقاری اظهار کرد: هماهنگی‌هایی با مسئولان طالبان باتوجه به اینکه در حال حاضر چند صد هزار نفر از مهاجران در اردوگاه‌های شرق کشور نگهداری می‌شوند صورت گرفته است.

این مسئول وزارت کشور با اشاره به اینکه کمک‌های بین المللی کمتر از ۵ درصد نیاز مهاجران را تأمین می‌کند عنوان کرد: در حال حاضر ۵۲۶ هزار دانش آموز افغانی در حال تحصیل در کشور داریم همچنین ۳میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن به اتباع خارجی تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۱ هزار دانشجو در حال تحصیل در کشور داریم، بیان کرد: ۱۱ هزار سواد آموز در کشور داریم که در چهار سال اخیر تداوم داشت.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: کمک‌های کمیساریا بسیار ناچیز بوده است، ما در حال حاضر ۲ هزار کیلومتر مرز مشترک داریم و این هزینه‌های پرداختی تنها التیام کوچکی برای ماست.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: به نظر ما سیاست‌های غلط چند دهه کشورهای غربی و منطقه نتیجه افزایش آوارگان بوده است.

وی گفت: مداخلات بی جا در منطقه سبب شده با آوارگان بیشتری در منطقه مواجهه باشیم. امید داریم با تلاشی که داریم زمینه توقف مهاجرت‌ها با کمک به معیشت افغان‌ها صورت گیرد./ مهر

برچسب ها: حسین ذوالفقاری مهاجران وزارت کشور
ارسال نظر
آخرین اخبار