۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
تعداد بازدید: ۱۳۹۲۴۹
قانون تسهیل ازدواج برای ۱۵ ساله‌ها اجرای قانون تسهیل ازدواج را به تعویق انداخته است.
کد خبر: ۵۰۱۱

قانون تسهیل ازدواج ۱۵ ساله‌ها بازنگری می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط وحید یامین پور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سرانجام اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ۱۵ ساله به کجا رسیده است، گفت: کمیته‌ای متشکل از معاونت امور جوانان وزارت ورزش و کمیسیون امور اجتماعی مجلس با شرکت مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شده است و در حال بازنگری در این قانون هستیم.

وی افزود: احتمال دارد که این قانون با اصلاحاتی مجدد ارائه شود و به مرحله اجرا راه پیدا کند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش گفت: مدت زمان بسیار زیادی از تصویب این قانون گذشته است و تغییراتی که در اسناد بالادستی و قوانین به وجود آمده است اجرای این قانون را با مشکل مواجه کرده است.

یامین پور افزود: به عنوان مثال می‌توان گفت نسبت این قانون با قانون جوانی جمعیت هنوز معلوم نیست، همچنین اجرا شدن قانون فعلی موکول به تشکیل صندوق اندوخته جوانان است که هنوز برای این صندوق تصمیمی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: هر دولتی برای این قانون تصمیمی گرفته است، اما هیچ زمان نشده که این قانون به مرحله اجرا برسد، به عنوان مثال دولت نهم و دهم صندوق مهر امام رضا را برای اجرای این قانون پیش بینی کرد و دولت تدبیر و امید هم صندوق کارآفرینی مهر امید را طراحی کرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش گفت: این تعدد تصمیم در دولت‌ها اجرای قانون تسهیل ازدواج مبنی بر تشکیل صندوق اندوخته جوانان را به تأخیر انداخته است که امیدواریم در این دولت بتوانیم اقدامات خوبی را در راستای اجرای صحیح این قانون داشته باشیم. / مهر

برچسب ها: وحید یامین پور قانون تسهیل ازدواج جوانان وزارت ورزش و جوانان
ارسال نظر
آخرین اخبار