۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: ۲۳۶۸۶۱
کمیته علمی کشوری کرونا تشدید محدودیت‌های کرونایی در مجامع را از امروز تا ۴ هفته آینده توصیه می‌کند.
کد خبر: ۵۰۲۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط به نقل از وبدا دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: سرعت همه گیری ویروس جهش یافته اُمیکرون تقریبا دو و نیم برابر دلتا است بنابراین فرصت چند هفته ای پیش رو داریم و اگر پروتکل های بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت نکنیم ظرف چند هفته آینده، با پیک اُمیکرون در کشور روبرو خواهیم بود.

  حمید رضا جماعتی در حاشیه پنجاه و سومین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: در کمیته علمی همه اعضا بر این نکته توافق نظر داشتند که از امروز تا حداقل ۴ هفته آینده، در تمامی مجامع، کنسرت ها، مدارس، دانشگاه ها و رستورانها، هتل ها و به ویژه دورهمی های شب یلدا، محدودیت ها اجرا شود تا با پیک اُمیکرون روبرو نباشیم. 
 
وی افزود: توصیه دوم کمیته علمی این است که افرادی که دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند، حتما دُز سوم و یادآور را تزریق کنند و افراد کمتر از ۱۸ سال حتما واکسیناسیون را به طور کامل(دو دُز) انجام دهند چون اُمیکرون در نوجوانان و جوانان شاید بیشتر دیده شود. 
 
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا یادآور شد: کمیته علمی کشوری کرونا تاکید دارد که حتما واکسیناسیون برای گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال نیز بعد از تصویب در ستاد ملی کرونا، انجام شود چون یکی از موارد شیوع اُمیکرون می تواند ابتلا در سنین پایین تر و مدارس باشد بنابراین باید با پیشگیری، جلوی پیک بعدی را بگیریم. 
 
دکتر جماعتی تاکید کرد: افراد پرخطر حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چراکه اخیرا گزارش هایی از بیمارستان های مختلف با بیماری حاد و شدید سیستم تنفسی گزارش شده که مربوط به ویروس آنفلوآنزا بوده است. 
 
وی تصریح کرد: توصیه کمیته علمی کشوری کرونا این است که حداقل ۴ هفته مدارس و دانشگاه ها و مجامعی که محل تجمع بیش از ۱۰ نفر است مانند کنسرت ها، رستورانها، هتل ها و ورزشگاه ها، قرنطینه باشند و محدودیت شدید اعمال شود و بازگشایی انجام نشود.

تشدید محدودیت‌های کرونایی تا ۴ هفته آینده

ارسال نظر
آخرین اخبار