۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: ۱۴۳۵۰۰
شهردار تهران درباره سهم شهرداری‌ها در بودجه گفت: در موضوع بودجه بحث‌های کلانی وجود دارد که می‌تواند سرنوشت شهرداری‌ها را عوض کند.
کد خبر: ۵۰۵۴

در لایحه بودجه 1400شاهد افزایش سهم شهرداری ها از ارزش افزوده هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط رییس مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران در یکصد و دوازدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران اظهار داشت: سهم شهرداری‌های کشور از ارزش افزوده، چهار درصد در نظر گرفته شده که در واقع نسبت به سه درصد گذشته شاهد افزایش یک درصدی سهم شهرداری‌ها در این بخش بودیم.

علیرضا زاکانی اظهار داشت: اگر سهم چهار درصدی از ارزش افزوده محقق شود جهش در شهرداری‌ها صورت می‌گیرد. اراده دولت هم این است که این اعتبارات در زیرساخت‌های شهری هزینه شود و صرف حقوق و دستمزد نشود.


شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع تامین منابع سرمایه گذاری اشاره کرد و این امر را برای توسعه تجهیزاتی مانند اتوبوس، مترو و خدمات کاربردی موثر دانست.


شهردار تهران همچنین با اشاره به عدم پرداخت تعهدات دولت‌های گذشته در موضوع اوراق مشارکت گفت: طبق برنامه پنجم طلب زیادی از دولت از جمله سهم مثلا تعهد ۸۲.۵ درصدی دولت در تامین اتوبوس‌ها داریم که سال‌ها محقق نشده است.

زاکانی در ادامه به فرصت‌های ایجاد شده در بودجه امسال اشاره کرد و گفت: در موضوع بودجه بحث‌های کلانی وجود دارد که می‌تواند سرنوشت شهرداری‌ها را عوض کند.


وی بیان کرد: نهاد‌هایی مانند سازمان برنامه، وزات نفت و نیرو می‌توانند به شهرداری‌هایی که مجموعه‌های خود را از دیزلی به برقی سوق دهند و کاهش سهم شدت انرژی داشته باشند، کمک کنند.


زاکانی با اشاره به راهگشا بودن ایجاد گروه‌های تامین مالی در شهرداری تهران افزود: در کنار این اقدامات حراست شهرداری تهران در اقدامی ارزشمند و جدید از طریق هوشمندسازی توانست جلوی سودجویی، تعارض منافع و موارد مفسده انگیز را بگیرد. / صدا و سیما

 
ارسال نظر
آخرین اخبار