۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: ۲۵۰۶۵۳
این بار کرونا در قالب سویه جدید قربانی گرفت . اولین فوتی مبتلا به اُمیکرون در امریکا ثبت شد.
کد خبر: ۵۰۶۷

اولین فوتی مبتلا به امیکرون ثبت شد/ اولین فوتی اُمیکرون واکسن نزده بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط اولین مورد فوتی بیمار مبتلا به سویه اومیکرون در آمریکا روز دوشنبه (به وقت محلی) در ایالت تگزاس به ثبت رسیده است.

لینا هیدالگو قاضی شهر هریس کانتی در ایالت تگزاس اعلام کرد: اولین مورد از مرگ مبتلا به اومیکرون در شهر کانتی به ثبت رسیده است.

هیدالگو در ادامه افزود: فردی که جان خود را از دست داد، مردی حدوداً ۵۰ ساله، ساکن ناحیه دو شهر هریس بود.  

گفته می‌شود این مرد واکسینه نشده بود. این خبر ساعاتی پس از آن گزارش شد که هیدالگو سطح تهدید ویروس کرونا در شهر کانتی را به "قابل توجه" رساند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که مرکز پزشکی تگزاس از افزایش موارد مبتلایان و بستری شدن در بیمارستان خبر می‌دهد. هفته گذشته تنها جواب آزمایش حدود ۲۰۹۴ نفر در روز در تگزاس مثبت اعلام شد که تقریباً سه برابر هفته قبل از آن است.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که نوع اومیکرون کرونا بسیار بیشتر از انواع قبلی قابل انتقال است و در برابر واکسن‌ها مقاوم‌تر است. با این حال مانند انواع قبلی افرادی که واکسینه شده اند کمتر احتمال دارد علائم جدی را نشان دهند و در نهایت در بیمارستان بستری شوند.

با توجه به سرایت بالای اومیکرون آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی در آمریکا پیش بینی کرد: اومیکرون گونه غالب در آمریکا «در چند هفته» آینده خواهد بود و می‌تواند فشار بر بیمارستان‌ها را که همین حالا نیز تحت فشار افزایش ابتلا‌ها به ویروس دلتا هستند، افزایش دهد./ سلامت

 

ارسال نظر
آخرین اخبار