۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
تعداد بازدید: ۴۵۹۹۳۶
شبکه‌های رادیو و تلویزیون همزمان با سنت شب‌نشینی یلدا، ویژه‌برنامه‌های متنوعی را از شبکه یک سیما تا برای ایرانیان خارج از کشور در شبکه جام‌جم تدارک دیده‌اند.
کد خبر: ۵۰۷۵

به گزارش وب گردی خبرگزاری صداوسیما، برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون را در شب یلدا همراه با جدول برنامه‌ها مشاهده کنید:
یلدای دوصفر در قاب تلویزیون
شب یلدا، صدا و سیما، شبکه ۴ , شبکه یک، شبکه دو، شبکه سه سیما، شبکه پنج، شبکه سلامت، شبکه امید.

شبکه یک با نیما کرمی و همسرش

- ویژه برنامه «درجه یک» با اجرای نیما کرمی و همسرش زینب زارع؛ رویکرد اصلی این برنامه، هویت محوری و ترویج فرهنگ بومی و سنتی ایرانیان و نمایش آداب و رسوم شب یلدا در اقصی نقاط کشور و محور برنامه خانواده است.
ویژه برنامه یلدایی «درجه یک» به تهیه کنندگی داریوش دلیری، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که سه‌شنبه ۳۰ آذر به صورت زنده بعد از سریال، حوالی ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود.

شب یلدای متفاوت شبکه دو با دو برنامه و یک شگفتانه
برنامه شب یلدای شبکه دو با عنوان «یلدای دو صفر» که توسط تیم برنامه‌ساز «محاکات» تولید می‌شود در دو بخش با اجرای منصور ضابطیان روی آنتن می‌رود.

فرهاد آئیش و همسرش مائده طهماسبی (بازیگر) و محمد بحرانی (صداپیشه و بازیگر) از میهمانان ویژه این برنامه خواهند بود. رسول نجفیان، فلورا سام و شهاب رضویان که جزو کارشناس ـ داوران برنامه «محاکات» طی تولید آن بودند نیز حضور خواهند داشت و میهمانان دیگر این برنامه رشید کاکاوند (خواننده فال حافظ)، حامد عسگری (شاعر)، نیما رئیسی (خواننده مناجات)، علیرضا نبی و آزیتا ابراهیمی (مهمانان ویژه برنامه) و جمال میرزائی (مهمان ویژه کادر درمان) است. همچنین خوانندگانی همچون مصطفی راغب، رحمان تک دهقان و حامد طا‌ها در این برنامه حضور دارند تا با اجرای زنده موسیقی و ترانه‌های شاد، در این بلندترین شب سال همراه مخاطبان شبکه دو باشند.
 بخش اول آن از ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۳۰ آذر تا ساعت ۲۲:۱۵ در جدول پخش شبکه دو قرار دارد و بنا است در این ویژه برنامه بهترین قصه فصل دوم «محاکات» که توسط مردم انتخاب می‌شود معرفی گردد و بخش دوم نیز پس از گفتگوی ویژه خبری از حوالی ساعت ۲۳:۳۰ تا ۰۱:۳۰ بامداد چهارشنبه پخش خواهد شد.

تدارک شبکه سه برای یلدای ۱۴۰۰
شبکه سه سیما امسال با ویژه برنامه زوجی‌نو و پلاک ۱۳ مهمان منازل مردم می‌شود. برنامه "زوجی‌نو" با اجرای باربد بابایی و با محوریت خانواده سه‌شنبه ساعت ۲۰:۳۰ و چهارشنبه بعد از خبر ۲۲ پخش می‌شود.
حسین رفیعی، مهران ضیغمی، نگار عابدی، ستاره حسینی، حسینی بای، بهروز رضوی با حضور در زوجی نو به بیان رسوم و سنت‌های شب‌های یلدا خواهند پرداخت. فرزاد فرخ و امیرحسین وادیدار نیز به عنوان خواننده در زوجی‌نو حضور خواهند داشت.

شبکه چهار با «هزاره شعر» در شب یلدا
شبکه چهار سیما، امسال با برنامه «هزاره شعر» با میزبانی رشید کاکاوند به استقبال شب یلدا می‌رود.
این برنامه تلویزیونی که دوشنبه شب‌ها ساعت ۲۳، به هزارتوی شعر شیرین فارسی سرک می‌کشد، دوشنبۀ این هفته و در آستانه شب یلدا، میزبان «نصرالله حدادی» خواهد بود. ایشان به عنوان پژوهشگر حوزه فرهنگ و مردم‌شناسی، به موضوع «یلدا در فرهنگ ایرانی» می‌پردازند.
اما ویژه برنامه شب یلدای هزارۀ شعر که سه‌شنبه شب از ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت، حال و هوای دیگری دارد.

در این ویژه‌برنامه زنده ترکیبی، با میهمانان در خصوص یلدا در آیینه شعر فارسی گفتگو می‌شود. همچنین حافظ‌خوانی، نقالی، شعرخوانی، نماهنگ و بخش‌های گرافیکی جذاب متناسب با بلندترین شب سال، همراه با آواز سنتی از دیگر بخش‌های برنامه است.

ویژه برنامه «انار» در شب‌نشینی یلدای شبکه پنج
ویژه برنامه ترکیبی «انار» به مناسبت شب یلدا از دوشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۲۱ میهمان خانه مخاطبان شبکه پنج سیما می‌شود.
این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی حسن نظری و با اجرای مصطفی امامی و همراهی علی مسعودی و حمیدرضا حافظ شجری به مدت دو شب دوشنبه و سه‌شنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ حوالی ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
این برنامه گپ و گفتی متفاوت و تماشایی با حضور هنرمندان تلویزیون و سینما و خوانندگان خواهد داشت.
ویژه برنامه «انار» کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیماست که از عمارت تاریخی اتحادیه (جایی در مرکز پایتخت) دوشنبه به مدت ۱۱۰ دقیقه و سه‌شنبه به مدت ۱۶۵ دقیقه میهمان خانه مخاطبان می‌شود.

«نسیم آوا»، «خندوانه» و «چهل تیکه» یلدایی‌های شبکه نسیم
«ویتامین خ»، «نسیم آوا»، «چهل تیکه» و «خندوانه» در شب یلدا با حال‌وهوای متفاوتی روی آنتن شبکه نسیم خواهند رفت.

«ویتامین خ» با اجرای امیر حاجیان، محمد فکری و محسن روشن دل ساعت ۱۹، «نسیم آوا» با اجرای رضا محبی ساعت ۱۹:۳۰ و «چهل تیکه» با اجرای محمدرضا علیمردانی ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
همچنین برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان ساعت ۲۲ پخش می‌شود، که در این برنامه، افتتاحیه مسابقه استندآپ کمدی «خنداننده‌شو» پخش می‌شود و پس از آن، در شب‌های چهارشنبه و پنجشنبه، بخش اول رقابت کمدین‌ها آغاز می‌شود.
در سری تازه این مسابقات بیست شرکت‌کننده در پنج مرحله با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت یک کمدین در جریان این مسابقه با رای داوران و مردم، کمدین برتر می‌شود. حسن معجونی، امیر مهدی ژوله و رامبد جوان، مسابقه «خنداننده‌شو ۳» برنامه «خندوانه» را داوری می‌کنند.

«شیفت شب» یلدایی متفاوت در شبکه سلامت
برنامه «شیفت شب» یلدایی شبکه سلامت در این شب است که با اجرای اسماعیل باستانی سه‌شنبه ۳۰ آذرماه از ساعت ۲۰ تا ۲۳ پخش می‌شود.
این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید محمدحسین پورفاضلی است که برای اولین بار در قالب یک میهمانی از شبکه سلامت سیما به صورت زنده پخش می‌شود، میزبان میهمانانی از اهالی سلامت و هنر است. از میهمانان این برنامه می‌توان به عبدالجبار کاکایی شاعر، مهدی ایوبی طنز پرداز و. اشاره کرد. شاهنامه‌خوانی و قصه‌خوانی از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه است.

«صد دانه یاقوت» برنامه یلدایی شبکه امید
ویژه برنامه زنده شب یلدای شبکه امید با عنوان «صد دانه یاقوت» است که به صورت زنده با همکاری شبکه رادیویی ایران صدا روی آنتن می‌رود.
سینا هوشمندی‌نژاد، آلا خامه یار، شکیبا میر سعید، نیما دلاوری و فاطمه امجدیان مجریان این برنامه‌اند.
این برنامه دوشنبه و سه‌شنبه ۲۹ و ۳۰ آذر ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ با حضور برنامه‌سازان حوزه کودک و نوجوان و پیشکسوت‌های رادیو روی آنتن می‌رود. حافظ خوانی، شاهنامه‌خوانی و نقالی از آیتم‌های این برنامه است.
ایران صدا با همکاری شبکه امید سیما به پیشواز شب یلدا می‌روند.

«لوبیا یلدا زود بیا» یلدایی شبکه آموزش
برنامه‌های «لوبیا یلدا زود بیا» ساعت ۱۸، «کی میاد ستاره چینی» ساعت ۲۱:۳۰ و «آوانوا» ساعت ۲۴:۰۰ در شب یلدا روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

جام‌جم با شب‌نشینی به استقبال یلدا می‌رود
سری جدید «شب‌نشینی» با ویژه برنامه شب یلدا از امشب (دوشنبه ۲۹ آذرماه) روی آنتن شبکه جام جم خواهد رفت. آیتم‌های متنوع همراه با حضور هنرمندان، خوانندگان و بازیگران همراه با چهره‌های فرهنگی با پلاتو‌های زیبا از سرزمین کهن ایران تقدیم نگاه مخاطبان شبکه خواهد شد.
اجرای برنامه «شب نشینی» با حضور عبدالرضا امیر احمدی و زهره سادات هاشمی از ساعت ۲۳:۳۰ تا ساعت ۱ بامداد به وقت تهران از شبکه جهانی جام‌جم پخش خواهد شد.

 
ارسال نظر
آخرین اخبار