۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
تعداد بازدید: ۳۲۷۸۶۳
ابراز امیدواری رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر؛
جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اولویت خود را تقویت و گسترش روابط با جمعیت‌های ملی منطقه به‌خصوص در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داده است.
کد خبر: ۵۰۹۰

جذب کمک‌های بین المللی با استفاده از تجارت جمعیت هلال احمر ایران در منطقه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر گفت: خوشحالم که در سمت جدید به عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر و به عنوان عضو هیات حاکمه فدراسیون در این نشست با شما ملاقات می‌کنم.


رئیس جمعیت افزود: هرچند در شرایطی بنده به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر عهده‌دار این سمت شده‌ام که جهان درگیر مقابله با همه‌گیری کرونا است، اما اطمینان دارم تجارب، دانش فنی و انسجام و یکپارچگی ما به‌عنوان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، اراده ما را برای خدمت بیشتر به مردم نیازمند و آسیب‌دیده بیشتر خواهند کرد.

تعامل مؤثر با دنیا اولویت جمعیت است

کولیوند در ادامه تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید رئیس‌جمهوری به دنبال تعامل مؤثر با همه کشور‌های جهان به‌خصوص کشور‌های همسایه است؛ بر این اساس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اولویت خویش را تقویت و گسترش روابط با جمعیت‌های ملی منطقه به‌خصوص در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داده است. در آینده این روابط بیش از گذشته تقویت می شود.


رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: انسجام منطقه‌ای موجب همکاری بیشتر در زمینه پیشگیری از حوادث، آمادگی سوانح و پاسخ مؤثرتر به حوادث و سوانح منطقه‌ای خواهد شد و اطمینان خاطر دارم تجارب منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با حوادث باعث کمک بیشتر به مردم نیازمند و همچنین جذب کمک‌های بین‌المللی برای منطقه است.

هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده‌ای در امر پاسخ به سوانح دارد

کولیوند با اشاره به تجربیات جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوانح گفت: هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده و گران بهایی در امر پاسخ به سوانح دارد.

جذب کمک‌های بین المللی با استفاده از تجارت جمعیت هلال احمر ایران در منطقه

وی تصریح کرد: تجارب در حوادث سالیان اخیر در امر مقابله با بیماری کوید۱۹ به خصوص واردات حدود ۱۲۰ میلیون دز واکسن، پاسخگویی به حوادث سیل و زلزله، پاسخگویی به بحران آوارگان و پناهندگان افغانی و همچنین بحران خشک‌سالی باید به کار گرفته شود.


رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد در راستای ارائه خدمات مؤثرتر و مفیدتر به نیازمندان، در این برهه باید تمرکز اعضاء نهضت بر همکاری‌های دوجانبه یا چندجانبه قرار گیرد و با استفاده از درس‌های فراگرفته شده و اشتراک با یکدیگر و همچنین بررسی و تعیین ظرفیت‌های جمعیت‌های ملی خصوصاً در منطقه منا توان پاسخگوئی خود را تقویت کنیم.


کولیوند تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای همکاری‌های گسترده‌تر در زمان بحران و در شرایط فعلی باید از اولویت‌های فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی باشد؛ همچنین برای جوانان و داوطلبان عزیز که منابع اصلی جمعیت هلال‌احمر هستند برنامه‌های مفصلی تدارک دیده‌ایم.

جذب کمک‌های بین المللی با استفاده از تجارت جمعیت هلال احمر ایران

کولیوند با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در کارگروه بهداشت و درمان منطقه منا، افزود: از آن جایی‌که هلال‌احمر ایران تنها عضو منطقه‌ای ERU بهداشت و درمان فدراسیون است، می‌توانیم در این حوزه نیز با دیگر جمعیت‌هایی که علاقه‌مند باشند به شکل مشترک فعالیت داشته باشیم.


رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: ما آماده‌ایم تا برای حضور در عرصه های جهانی بهتر نقش‌آفرینی کنیم و جهانی مملو از عقلانیت، عدالت، آزادی اخلاق و معنویت، صلح و آرامش و کمک به نیازمندان و محرومان را ایجاد کنیم.


کولیوند با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه گفت: از طرف ملت ایران و میلیون‌ها پناهنده‌ای که مهمان کشور عزیزم هستند ضمن محکوم کردن تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه خواستار رفع این تحریم‌ها و ثبت این جنایات سازمان‌یافته علیه بشریت هستم.


وی گفت: در پایان ضمن تبریک سال جدید میلادی به همه شما عزیزان، از خداوند متعال خواستارم تا سال جدید سالی سرشار از سلامتی و توأم با موفقیت برای همه شما باشد.

تحریم‌ها مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه شود

در این جلسه فرانچسکو روکا؛ رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که جمعیت‌های ملی منطقه علی‌رغم رویارویی با چالش‌های مختلف، پاسخ‌ها و اقدامات مثبت فراوانی داشته‌اند و برخی از جمعیت‌های ملی مانند ایران، در زمینه مبارزه با شیوع همه‌گیری کرونا با وجود سوانح طبیعی فراوان و جمعیت‌های ملی یمن و سوریه علی‌رغم شرایط دشوار موجود، بسیار فعال بوده‌اند و امیدوارم با توجه به فعالیت‌هایی که از سوی جمعیت‌های ملی صورت می‌گیرد، هر چه سریع‌تر شاهد دوران پساکرونا باشیم.


روکا گفت: موضوع کرونا، تغییرات اقلیمی و مخاصمات در منطقه ازجمله اولویت‌های پاسخگویی توسط فدراسیون بین‌المللی است.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر با توجه به برگزاری نشست آسیا و اقیانوسیه در جلسه صبح امروز به مسئله تحریم‌های یک‌جانبه اشاره و اظهار امیدواری کرد: تحریم‌های وضع‌شده بر کشور‌های ایران، سوریه و کره‌شمالی مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه نشود./ فارس.

برچسب ها: هلال احمر واردات واکسن
ارسال نظر
آخرین اخبار