۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: ۲۳۸۸۷۰
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی ضریب ریالی k پایه کارشناسان پروانه‌دار و پرستاری، جزئیات تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۴۸۰

جزئیات تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، عباس عبادی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند وزارت بهداشت در اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، گفت: امسال برای نخستین بار تعرفه ترجیحی برای مناطق کمتر برخوردار تصویب شد که گامی در جهت دسترسی عادلانه مردم به خدمات پرستاری و انگیزه همکاران جهت ماندگاری در این مناطق است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت به افزایش 50 درصدی ضریب ریالی k پایه کارشناسان پروانه‌دار و پرستاری اشاره و بیان کرد: این افزایش نسبت به سال گذشته از 20 هزار و 100 تومان به 30 هزار و 200 تومان رسیده است.

عبادی همچنین گفت: 15 درصد به ارزش نسبی خدمات پرستاری(k) نسبت به سال قبل اضافه شده است که این مصوبات منجر به رشد مناسبی در میزان تعرفه پرستاران در سال 1403 خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به مزایای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، تصریح کرد: با اجرای این قانون، استقلال مالی و ارتقای هویت سازمانی گروه پرستاری بهبود یافته است.

وی افزود: این قانون منابع جدید مالی را برای بیمارستان‌ها فراهم کره است. دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند در توزیع این منابع وفق دستورالعمل‌های ابلاغی نقش فعالانه‌ای داشته باشند تا منافع آن به طور عادلانه به تمامی پرستاران برسد.

وی از اهتمام دولت سیزدهم و وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاری خبر داد و گفت: این دستاوردها حاصل تلاش‌های یکساله و اصلاحات انجام شده در قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است که بدون شک، این اقدامات گامی کوچک در جهت ارتقای جایگاه پرستاران در نظام سلامت کشور و افزایش انگیزه آنها برای ارائه خدمات بهتر به مردم شریف ایران خواهد بود.

براساس این گزارش، ارزش نسبی بسته خدمات و مراقبت‌های پرستاری به شرح جدول زیر به تصویب رسیده است:

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پرستار , پزشک ,وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پرستار , پزشک ,وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پرستار , پزشک ,وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پرستار , پزشک ,

انتهای پیام/ تسنیم

برچسب ها: خدمات پرستاری تعرفه پرستاری چالش های تعرفه ها
ارسال نظر
آخرین اخبار