۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۲
تعداد بازدید: ۱۱۱۴۰۰
بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش، استان فارس در هفته اول تعطیلات نوروزی، در رتبه نخست میزبانی از فرهنگیان قرار دارد.
کد خبر: ۷۱۴۷

استان فارس رتبه نخست میزبانی از فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش تاکنون ۴۱۰ هزار و ۷۰ نفر از امکانات و محل‌های اسکان ویژه فرهنگیان استفاده کرده اند. به صورت کلی تا روز چهارم فروردین، ۶۱۵۱۶۳ نفر روز از اماکن اقامتگاهی، هتل‌ها، سوئیت‌ها و مدارس آموزش و پرورش استفاده کرده اند.

بر این اساس اداره کل آموزش و پرورش استان فارس با ۸۷ هزار و ۸۴۷ نفر روز در رتبه اول میزبانی از گردشگران نوروزی بوده و استان‌های اصفهان با ۷۵ هزار و ۴۶۸، خراسان رضوی با ۶۹ هزار و ۵۳۸ و خوزستان با ۵۴ هزار و ۳۳۷ نفر روز به ترتیب بیشترین میزبانی را از گردشگران فرهنگی داشته‌اند.

فرهنگیان می‌توانند با استفاده از سامانه متمرکز اسکان به آدرس Eskan.medu.ir نسبت به رزرو اینترنتی مراکز اسکان نوروزی اقدام کنند و پذیرش حضوری فرهنگیان از ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ است.

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش؛ پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۱۴۰۳، ۴۲۰ هزار خانوار به تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در مراکز اسکان آموزش و پرورش پذیرش شوند. همچنین ۵ استان که بیشترین فراوانی پذیرش مسافران در نوروز ۱۴۰۲ را داشتند، استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان و یزد بوده‌اند.

برچسب ها: استان فارس فرهنگیان تعطیلات نوروزی وزارت آموزش و پرورش
ارسال نظر
آخرین اخبار