۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: ۱۶۴۹۸۵
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از امضای چند کارزار اینترنتی از سوی کارگران برای ابطال مصوبه مزدی و استیضاح وزیر کار خبر داد.
کد خبر: ۷۱۵۳

درخواست استیضاح وزیر کار توسط ۵۴۸۴۲ نفر به امضا رسید!/ جلسه شورای عالی کار را مجدد تشکیل شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حسین حبیبی، عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، در گفتگو با  ایلنا، ضمن انتقاد از بی‌توجهی به نظرات نمایندگان کارگری و الزامات قانون در تعیین دستمزد ۱۴۰۳ گفت: نسبت به شکایت از مصوبه دستمزد غیر قانونی که نمایندگان کارگری با آن مخالفت کرده و جلسه شورایعالی کار را ترک کرده اند، از طریق دیوان عدالت اداری و سازمان جهانی کار اقدام خواهیم کرد مگر آنکه جلسه شورایعالی کار را دوباره تشکیل دهند و حداقل دستمزد ۱۵ میلیون تومان را برای سال ۱۴۰۳تصویب نمایند.

 
حبیبی ادامه داد: در عین حال، کارزار درخواست ابطال تصمیمات شورایعالی کار وفق مواد ۱۶۷ و ۱۶۸ قانون کار را تا امروز ۱۲۴۷۲ نفر امضا کرده اند؛ تصمیمات غیرقانونی شورایعالی کار بایستی به سرعت ابطال شود. دیوان عدالت نیز باید در این زمینه به کارگران کشور کمک کند.
 
این فعال کارگری در پایان گفت: مزد ۱۴۰۳ کاملاً غیرقانونی است و حتی نصف سبد هزینه‌های حداقلی خانوارهای کارگری کشور را پوشش نمی‌دهد؛ بنابراین کارگران بایستی با پیوستن به کارزارها و انجام شکایت در دیوان عدالت، درخواست ابطال مزد را با قدرت طرح و پیگیری کنند./ ایلنا
 
برچسب ها: وزیر کار شورای عالی کار استیضاح کارگران
ارسال نظر
آخرین اخبار