۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: ۲۳۶۳۴۷
به مناسبت هفته بیمه سلامت اعلام شد؛
روانشناسی فردی و گروهی و همچنین روانشناسی خانواده، اهم خدمات روان درمانی هستند که در این طرح تحت پوشش قرار گرفته اند و هر سه این خدمات در سامانه فعال شده است. این خدمات در بیمه سلامت در سامانه‌ها وارد شده و برای بیمه شدگان این سازمان اعمال خواهد شد، اما پیگیری ها نشان می‌دهد، هنوز در بیمه‌های دیگر در سامانه قرار نگرفته که امیدواریم به زودی انجام شود.
کد خبر: ۱۲۸۹۱

خبری خوش در خصوص تعرفه خدمات روانشناسی

«خدمات روانشناسی» تحت پوشش بیمه قرار گرفت!/ همه بیمه‌ها موظف به اجرای این مصوبه هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛ این خبر خوشی است که دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در مراسم نکوداشت بیست و نهمین سالروز تصویب «قانون بیمه همگانی» اعلام کرد و افزود: تعرفه خدمات روانشناسی تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته و در سامانه‌ها وارد شده است. این خدمات مهم است، چون بسیاری از مشکلات سلامت روان با این خدمات برطرف می‌شود.

 
پوشش ۷۰ درصدی تعرفه این خدمات
 
دکتر محمد مهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در پاسخ به سوال «تابناک» در خصوص این خدمت تازه گفت: تاکنون خدمات روانشناسی تحت پوشش بیمه نبوده اما با تدابیری که اندیشده و اجرایی شد، اکنون در سامانه بیمه سلامت قرار گرفته و مراجعان می‌توانند از این خدمت بیمه ای بهره مند شوند.
 
وی با تاکید بر اینکه این خدمات شامل ویزیت و خدمات درمانی می‌شود، افزود: روانشناسی فردی و گروهی و همچنین روانشناسی خانواده، اهم خدمات روان درمانی هستند که در این طرح تحت پوشش قرار گرفته اند و هر سه این خدمات در سامانه فعال شده است.
 
ناصحی در خصوص نحوه محاسبه هزینه این خدمات گفت: با توجه به تعرفه‌های مصوب سالانه و از آنجایی که این خدمات مشابه خدمات سرپایی محسوب می‌شوند، مانند دیگر خدمات سرپایی تحت پوشش تا ۷۰ درصدی بیمه قرار می‌گیرند. مثلا فردی که برای روان درمانی مراجعه می‌کند، بسته به ساعاتی که خدمت دریافت می کند، تا ۷۰ درصد تعرفه این خدمات مشمول بیمه خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت ارائه این خدمات در دیگر بیمه ها گفت: این خدمات در بیمه سلامت در سامانه ها وارد شده و برای بیمه شدگان این سازمان اعمال خواهد شد اما پیگیری ها نشان می دهد، هنوز در بیمه های دیگر در سامانه قرار نگرفته که امیدواریم به زودی انجام شود.

ناصحی در پاسخ به این که آیا ارائه این خدمات برای همه بیمه‌ها اجباری است، گفت: این پوشش بیمه‌ای در هیات وزیران و شورای عالی بیمه به تصویب رسیده و لذا همه بیمه‌های پایه‌ موظف به ارائه آن هستند. بیمه سلامت اولین بیمه ای است که این کار را کرده و با اعمال آن در سامانه، دریافت این خدمت برای بیمه شدگان بیمه سلامت ممکن شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پاسخ به این که آیا حذف تعرفه این خدمات از لایجه هفتم توسعه در مجلس، ارائه این خدمت را دچار مشکل نخواهد کرد، گفت: قطعا با حذف بودجه در نظر گرفته شده برای این خدمات، کارمان در ارائه خدمات بیمه ای در این حوزه سخت و دشوار خواهد شد؛ اما در این مرحله با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

وی افزود: در این مرحله از ارائه خدمت که خدمات پایه ای روان شناسی تحت بیمه قرار گرفته، مطابق مصوبه شورای عالی بیمه قادر به پرداخت هزینه ها خواهیم بود؛ اما امیدواریم در ادامه با همراهی و همکاری مجلس و دولت، کارمان ساده تر شود./ تابناک

برچسب ها: روانشناسی بیمه
ارسال نظر
آخرین اخبار