۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: ۱۳۸۲۰۲
شیائومی، شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند در حال کار بر روی پروژه خودرو‌های الکتریکی خود است و اکنون این پروژه با موانع نظارتی روبرو شده است.
کد خبر: ۱۹۰۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، شرکت شیائومی با مشکلاتی در دریافت تاییدیه نظارتی رگولاتوری برای انجام پروژه خودروی الکتریکی خود در چین مواجه شده است. وجود این مشکلات یک مانع غیرمنتظره برای پروژه ۱۰ میلیارد دلاری شیائومی است.

به گزارش bloomberg، شیائومی یکی از شرکت‌های بالقوه جدید در بخش خودرو‌های الکتریکی چینی است. این شرکت امیدوار است به بزرگ‌ترین بازار خودروهای الکتریکی جهان تبدیل شود. شیائومی، این شرکت چینی دارای رقبایی است که هر چه در انجام تائیدیه مجوز تاخیر داشته باشد، رقبای آن بیشتر خواهند شد.

شیائومی، سازنده گوشی‌های هوشمند و لوازم الکترونیکی، پس از ثبت اولین کاهش فروش خود در سه ماهه اول، حوزه‌های رشد جدیدی را دنبال می‌کند. یکی از افرادی که خواستار فاش نشدن نام خود بود، گفت: برخی افراد به دنبال تجربه حوزه‌های رشد جدید هستند و برخی دیگر نگران سقوط و کاهش رشد آن هستند. از این رو سهام شرکت شیائومی در روز جمعه در هنگ کنگ تا ۵.۴ درصد سقوط کرد.

پروژه خودرویی شیائومی به مانع خورد

طبق گزارش بلومبرگ، دشواری شیائومی در تضمین مجوز ساخت خودرو در چین، می‌تواند مانع توسعه خودرو‌های برقی این شرکت شود و اولین زمان برنامه‌ریزی شده این شرک برای سال ۲۰۲۴ را به تعویق بیندازد.

در اوایل سال ۲۰۲۱، لی جون، مدیر اجرایی شیائومی متعهد شد که در مدت ۱۰ سال حدود ۱۰ میلیارد دلار برای ساخت خودرو‌های با برند شیائومی سرمایه گذاری کند. درحال حاضر، بازار خودرو‌های برقی چین شلوغ است و شرکت‌های تسلا، نیو و وارن بافت، بی وای دی، از بزرگترین بازیگران این صنعت هستند.

برچسب ها: شیائومی خودرو تسلا
ارسال نظر
آخرین اخبار