۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: ۶۹۰۷۳
علی رهبری که رهبر میهمانِ دائم اپرای مارینسکی در شهر سنت‌پترزبورگ است، از رضا فکری، خواننده ایرانی دعوت کرده تا با حضور در این مجموعه، در اجرای اپرای «چنین گفت زرتشت» حضور داشته باشد.
کد خبر: ۲۱۲۸۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، رضا فکری _ خواننده کلاسیک _ به دعوت علی رهبری (رهبر میهمان دائم اپرای مارینسکی شهر سنت پترزبورگ) برای خواندن در کنسرت «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازی و رهبری علی رهبری دعوت شد.

این کنسرت هفتم مهرماه ۱۴۰۱ همراه با ارکستر و کر «مارینسکی» به رهبری علی رهبری و در حضور والری گرگیف برگزار و رضا فکری سولیست تنور این کنسرت خواهد بود.


مشهورترین اپرای جهان با حضور رهبر و خواننده ایرانی در روسیه به صحنه می‌رود
پوئم سمفونی «چنین گفت زرتشت» در پنج موومان و برای ارکستر سمفونیک بزرگ، گروه کر و سولیست تنور ساخته شده است و برای اولین بار در اسفند ماه ۱۴۰۰ همراه با ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب و با صدای رضا فکری در سالن «لیسینسکی» شهر زاگرب اجرا و برای کمپانی آلمانی ناکسوس ضبط و آماده انتشار جهانی شد.

رضا فکری خواننده جوان ایرانی قبلا هم تجربه همکاری با علی رهبری را داشته است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کنسرت «کارمینا بورانا» همراه با ارکستر سمفونیک تهران، ضبط قطعه «مرشد» برای کمپانی ناکسوس، ضبط «نقش خشایارشا» در اپرای «غمنامه ایرانی» و «نقش اسحاق» در اپرای «حضرت ابراهیم» و ضبط «دیوان شرق و غرب گوته» همراه با ارکستر خملنیتسکی اوکراین اشاره کرد. همگی این آثار توسط کمپانی ناکسوس آلمان منتشر شده یا خواهند شد.

مجموعه مارینسکی بزرگترین مجموعه اپرای جهان است که حدود ۴۰۰ نوازنده و ۲۰۰ خواننده گروه کر ۳ سالن اُپرا و چندین سال کنسرت دارد./تسنیم

برچسب ها: خواننده موسیقی کنسرت‌ برگزاری کنسرت کنسرت موسیقی روسیه
ارسال نظر
آخرین اخبار