۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: ۵۲۲۹۰
شرکت‌های دانش بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی ضمن ارائه محصولات در نمایشگاهی سه روزه با تجار و سرمایه گذاران هندی برای صادرات محصولاتشان به این کشور تبادل نظر می‌کنند.
کد خبر: ۲۱۵۵۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مدیر کریدور «فناوری تا بازار» مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: قرار است در نمایشگاه تجهیزات پزشکی هندوستان که از ۲۶-۲۸ شهریور در دهلی برگزار می‌شود، پاویون شرکت‌های دانش بنیان ایرانی نیز دایر شود.
دکتر عماد احمدوند با بیان اینکه این قسمت با هدف معرفی محصولات حوزه تجهیزات پزشکی ایرانی به تجار و سرمایه گذاران هندی دایر می‌شود، افزود: این شرکت‌ها با حمایت ۸۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری در این نمایشگاه حضور می‌یابند.
مدیر کریدور فناوری تا بازار با تأکید براینکه ۱۰ شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات پزشکی که سطح فناوری محصولات آن‌ها بالاست و پیش از این صادرات داشته‌اند در این نمایشگاه محصولات خود را معرفی می‌کنند، گفت: پیش بینی شده است نشست‌هایی برای تعاملات فناورانه بین تجار و سرمایه گذاران هندی با شرکت‌های دانش بنیان ایرانی برگزار شود.

تجهیزات پزشکی دانش بنیان ها در نمایشگاه هند
وی خاطر نشان کرد: پایگاه صادرات محصولات دانش بنیان مستقر در هند، نشست‌های B ۲ B را برگزار می‌کند و شرکت‌هایی که می‌توانند به عنوان مشتری محصولات ایرانی یا توزیع‌کننده در بازار هند باشند را به دانش بنیان‌ها متصل می‌کند.
آقای احمدوند گفت: شرکت‌های دانش بنیان را در باشگاه صادرات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری بر اساس شاخص‌هایی مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا شرکت‌های با آمادگی بالاتر برای صادرات در اینگونه نمایشگاه‌ها حاضر شوند.
وی با بیان اینکه شاخص‌های ارزیابی صادراتی در باشگاه صادرات دانش بنیان، مشخص و تدوین شده اند، گفت: معیار‌های ما برای رتبه‌بندی شرکت‌ها، در سه محور اصلی شامل فنی، شرکتی و بازار طراحی و هر محور، از چند شاخص تشکیل شده است.
وی افزود: اولین محور، به دنبال تعیین سطح فناورانه محصولات شرکت است. در این محور، مشخص می‌شود که محصولات شرکت از نظر میزان پیچیدگی فنی و میزان وابستگی به واردات در چه سطحی قرار دارند و همچنین وضعیت آن‌ها از نظر دریافت گواهی‌نامه‌های بین‌المللی و ثبت پتنت امتیازدهی می‌شود./صدا و سیما

برچسب ها: نمایشگاه تجهیزات پزشکی هندوستان حوزه دانش بنیان فناوری‌های نوین نوآوری وفناوری نوآوری
ارسال نظر
آخرین اخبار