۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
تعداد بازدید: ۹۰۳۱۶
دو فضانورد چینی پیاده روی ۴ ساعته‌ای را در خارج از ایستگاه فضایی این کشور انجام دادند.
کد خبر: ۲۱۶۹۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، چن دانگ و سای شوژه، فضانوردان سازمان ملی فضایی چین شنبه در ساعت ۵:۳۵ دقیقه به وقت گرینویچ پیاده روی خارج از ایستگاه فضایی تیان گانگ را آغاز کردند. آن‌ها پس از گذراندن ۴ ساعت و ۱۲ دقیقه فعالیت روی ماژول آزمایشگاهی جدید ونتیان داخل ایستگاه فضایی بازگشتند.


پیاده روی فضایی ۴ ساعته فضانوردان چینی
شبکه خبر دولتی سی سی تی وی در این باره اعلام کرد: فضانوردان با کمک یک بازوی کوچک مکانیکی مجموعه‌ای از فعالیت‌های خارج از ایستگاه فضایی از جمله نصب دسته‌های کمکی انجام دادند. همچنین آن‌ها قابلیت‌های نجات خارج از ایستگاه فضایی را بررسی کردند.

لیو یانگ یکی دیگر از فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی چین در انجام عملیات به دانگ و شوژه کمک می‌کرد. چین ماژول ونتیان را در ۲۴ جولای به فضا فرستاد که درکنار ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین (تیان هه) قرار گرفت. پس از این عملیات ۲ ماژول به تیان هه متصل شدند.

بنا بر اعلام اسپیس، به گفته مقامات چینی اضافه شدن ونتیان به ایستگاه فضایی این کشور اجازه می‌دهد تا پذیرای ۶ فضانورد باشد. پیش بینی می‌شود خدمه ماموریت «شنژو ۱۴» در دسامبر سال جاری میلادی ایستگاه را به فضانوردان ماموریت «شنژو ۱۵» واگذار کنند. دانگ فرمانده ماموریت «شنژو ۱۴» است./صداو سیما

برچسب ها: فضانوردان پیاده روی ایستگاه فضایی چین
ارسال نظر
آخرین اخبار