۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: ۳۷۴۰۱
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان بیمه سلامت گفت: بیش از ۹۳ درصد داروخانه‌های کشور با بیمه سلامت قرار داد دارند.
کد خبر: ۲۱۷۹۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حسین رنجبران در مصاحبه اختصاصی گفت: در طرح «دارویار» بنا بر این است پرداختی از سوی بیمه‌ها و برای جلوگیری از قاچاق معکوس دارو صورت گیرد.

وی ادامه داد: پرداختی سازمان بیمه سلامت تا پایان مرداد به طور کامل تسویه شده است و به داروخانه‌ها بدهی نداریم.

قرارداد بیمه سلامت با بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ داروخانهسرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بر اساس طرح «دارویار» مبلغ ۵۵ میلیارد تومان برای مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی در یک هفته پایانی ماه تیر پرداخت کردیم، گفت: این رقم برای ماه مرداد ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که علاوه بر آن ۳۰۰ میلیارد تومان نیز بر اساس سهم سازمان به داروخانه‌ها پرداخت کردیم.

رنجبران افزود: در مجموع در مرداد ۵۰۰ میلیارد تومان بیمه سلامت به داروخانه‌ها پرداخت کرده و پیش بینی ما برای شهریور به همین میزان است.

وی تأکید کرد: رویه استفاده مردم و پزشکان به طور کامل با این طرح در حال تطبیق است و در این دو ماه ۴۵ درصد هزینه‌های ما در پرداختی‌ها افزایش داشته است که مربوط به همین مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی است.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان بیمه سلامت گفت: این طرح در ادامه از مصرف بی رویه دارو جلوگیری می‌کند و تجویز هر قلم دارو در این طرح کنترل می‌شود.

رنجبران با بیان اینکه همه دارو‌های تحت پوشش بیمه تغییر قیمت نداشته بلکه کمتر هم شده است، افزود: دارو‌های خارج از پوشش بیمه نیز به زودی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: انجمن داروسازان ایران از عملکرد سازمان بیمه سلامت رضایت دارد و بیمه سلامت با بیش از ۱۱ هزار و ۳۴۰ داروخانه کشور که حدود ۹۳ درصد داروخانه‌های دولتی و خصوصی است قرار داد بسته است.

برچسب ها: طرح دارویار قاچاق داروخانه بیمه سلامت
ارسال نظر
آخرین اخبار