۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: ۹۳۲۱۴
رئیس انجمن تجاری ایتالیا موسوم به کونفکومرسیو Confcommercio گفت:این وضعیت می‌تواند منجر به از بین رفتن بیش از ۳۷۰ هزار شغل شود. سنگالی خاطرنشان کرد که قیمت انرژی در ایتالیا بسیار بالاتر از سایر کشور‌ها است که بر مشاغل کوچک و متوسط ​​فشار وارد می‌کند.
کد خبر: ۲۱۸۹۲
از بین رفتن  بیش از ۳۷۰ هزار شغل در ایتالیا!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، روزنامه "کوریره دلا سرا" روز شنبه به نقل از کارلو سنگلی، رئیس انجمن تجاری ایتالیا موسوم به کونفکومرسیو Confcommercio هشدار داد که بیش از ۱۰۰ هزار کسب و کار در ایتالیا به دلیل افزایش قبوض انرژی در آستانه تعطیلی قرار دارند.

سنگلی گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها در حال سازماندهی مجدد یا کاهش خدمات هستند... از حالا تا نیمه اول سال ۲۰۲۳، حداقل ۱۲۰ هزار کسب و کار کوچک در بخش خدمات در معرض خطر هستند... این یک تخمین محتاطانه است که بزرگترین شرکت‌ها را در نظر نمی‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول، این وضعیت می‌تواند منجر به از بین رفتن بیش از ۳۷۰ هزار شغل شود. سنگالی خاطرنشان کرد که قیمت انرژی در ایتالیا بسیار بالاتر از سایر کشور‌ها است که بر مشاغل کوچک و متوسط ​​فشار وارد می‌کند.
 سنگالی گفت: از نظر هزینه انرژی، هتل‌ها...، رستوران‌ها و فروشگاه‌های ما امسال ۴۰ تا ۶۰ درصد بیشتر از آلمان و سه برابر فرانسه هزینه پرداخت می‌کنند.

وی تأکید کرد که بحران انرژی ممکن است ضربه نهایی را به بسیاری از مشاغلی که قبلاً توسط همه‌گیری کووید-۱۹ آسیب‌پذیر شده‌اند، وارد کند.

رئیس انجمن تجاری ایتالیا با بیان این که این کشور برای پیشرفت به "اصلاحات و سرمایه‌گذاری خوب" نیاز دارد، خواستار احیای برخی از اقدامات حمایتی معرفی شده در طول همه‌گیری کرونا شد.

بر اساس این گزارش، ایتالیا به همراه سایر کشور‌های اتحادیه اروپا با تورم بی سابقه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. تورم سالانه در این کشور در ماه اوت به ۸.۴ درصد رسید که عمدتاً ناشی از هزینه‌های انرژی بود.

ایتالیا تقریباً ۷۵ درصد از انرژی خود را به واردات متکی است. این کشور در ابتدای سال جاری میلادی ۴۰ درصد گاز خود را از روسیه وارد می‌کرد، اما در ماه ژوئیه واردات این کشور از روسیه به دلیل تحریم‌ها به ۲۵ درصد کاهش یافت.

در اوایل ماه جاری میلادی، زمانی که گازپروم به دلیل مشکلات فنی، جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ را متوقف کرد، ایتالیا بسیاری از منابع گاز وارداتی خود از روسیه را از دست داد.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، بیش از ۷۰ درصد از ایتالیایی‌ها برای پرداخت قبوض انرژی خود با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها: اقتصاد
ارسال نظر
آخرین اخبار