۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: ۱۰۳۴۸۲
امیر سرتیپ ولی وند گفت: ارتش مطابق با قانون اساسی کشور از استقلال و تمامیت ارضی کشور در برابر هر نوع تهدیدی دفاع می‌کند و لباس نظامی ما در واقع لباس افتخار به مقام والای شهادت است.
کد خبر: ۲۳۳۵۳

ارتش مطابق با قانون اساسی کشور از استقلال و تمامیت ارضی کشور دفاع می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، امیر سرتیپ حسین، ولی وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در گفت‌وگویی اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه مراکز علمی و آموزشی، تربیت نسل‌های آینده کشور است و ارتش جمهوری اسلامی برای تحقق این هدف متعالی تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش براساس رسالت ذاتی خود فرماندهان آینده نیرو‌های مسلح و ارتش جمهوری اسلامی را که هدایت و راهبری این مجموعه‌ها را در آینده‌ای نه‌چندان دور برعهده خواهند داشت را در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا آموزش می‌دهد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش افزود: امروز مجموعه علمی و آموزشی دافوس آجا کاری را که در گذشته کشور‌های دیگر برای ارتش انجام می‌دادند به طور مستقل برای ارتش انجام می‌دهد و امروز افتخار حضور دانشجو از هشت کشور دنیا را داریم که تحت فرآیند آموزشی دافوس آجا قرار دارند. برخی از این کشور‌ها که با کشور ما تعامل علمی و آموزشی برقرار کرده اند از ما درخواست سهمیه مازاد دانشجو دارند که این به معنای عملکرد مطلوب دافوس در حوزه آموزش و پژوهش است.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: مجموعه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله دافوس ارتش امروز تجربه هشت سال دفاع مقدس و تجربه‌های میدانی در عرصه‌های مختلف را دارد و تمام تلاش ما بر مبنای قانون اساسی کشور و تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه دانش‌افزایی و توسعه علمی پژوهش‌محور است.

وی با بیان اینکه ارتش و نیرو‌های مسلح متعلق به مردم و مدافع مردم هستند، خاطرنشان کرد: ارتش مطابق با قانون اساسی کشور از استقلال و تمامیت ارضی کشور در برابر هر نوع تهدیدی دفاع می‌کند و لباس نظامی ما در واقع لباس افتخار به مقام والای شهادت است؛ هر کسی با هر درجه‌ای که این لباس را بر تن کرده است در واقع برای حفظ اعتقادات، آب و خاک وطن تلاش کرده و از جان عزیزش در این راه گذشته است./باشگاه خبرنگاران جوان.

برچسب ها: سیاسی دفاعی امنیتی
ارسال نظر
آخرین اخبار