۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: ۱۱۶۱۱۱
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که ارزش پایه صادراتی محصولات جالیزی به صورت فصلی مورد بررسی و پایش و در صورت لزوم از طرق قانونی مورد بازنگری و اصلاح قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۲۶۵۲۳
عوارض صادراتی محصولات جالیزی اعلام شد/ارزش پایه صادراتی محصولات فصلی بررسی می‌شود

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط،  معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به سازمان توسعه تجارت ایران، عوارض صادراتی برای محصولات جالیزی پیاز، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، هندوانه، خربزه، ملون و طالبی در سال ۱۴۰۲ را ابلاغ کرد.

بنا به این گزارش، با عنایت به بند (۶) سیاست‌های کلی برنامه هفتم و منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کشت و تولید کالا‌های اساسی متناسب با ابلاغ الگوی کشت با توجه به منابع آبی کشور و مطابق بند (ث) ماده (۱) و ماده (۵) آیین‌نامه اجرایی قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی، صادرات این محصولات جالیزی از تاریخ اول فروردین ماه ۱۴۰۲ با اخذ عوارض از کلیه مبادی مجاز کشور و مشروط به کنترل و تاییدیه سیستمی توسط وزارت جهاد کشاورزی در سامانه جامع گمرکی (EPL) مجاز است.


بنابر این گزارش وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که ارزش پایه صادراتی محصولات فوق‌الذکر به صورت فصلی مورد بررسی و پایش و در صورت لزوم از طرق قانونی مورد بازنگری و اصلاح قرار خواهد گرفت.

صادرات , بازار میوه ,

انتهای پیام/تسنیم

برچسب ها: بازار میوه صادرات
ارسال نظر