۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
تعداد بازدید: ۵۳۲۰۴
۴ فیلم جدید اکران نوروزی توانستند طی ۳ روز نخست نمایش خود، ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشند
کد خبر: ۲۸۴۹۵

فروش بیش از یک میلیارد فیلم‌های نوروزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مجموع فروش ۴ فیلم اصلی نوروزی، به مرز ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید. در این ۳ روز، ۱۷۳۲ سانس برای این فیلم‌ها تعریف شد و ۳۳ هزار و ۲۰۱ نفر نیز به تماشای این آثار نشستند.

فسیل
پرفروش‌ترین افتتاحیه متعلق به کمدی فسیل بود تا این فیلم، از هم‌اکنون برای دیگر رقبای نوروزی خود، خط و نشان بکشد. افتتاحیه فسیل با ۱ میلیارد و ۵۷ میلیون تومان رقم خورد یعنی بیش از ۸۰درصد مجموع گیشه این ۴ فیلم، متعلق به نمایش فسیل بوده است. این فیلم در ۱۱۵۱ سانس نمایش داده شد و ۲۷ هزار و ۳۰۲ نفر نیز به تماشای آن نشستند.

داستان فیلم کریم امینی در سال‌های پیش از انقلاب روایت می‌شود. در این فیلم، بهرام افشاری، هادی کاظمی، الناز حبیبی، الهه حصاری، ایمان صفا، بابک کریمی، سیدجواد هاشمی، غلام‌رضا نیکخواه، سمانه منیری، امید روحانی، علیرضا استادی، قاسم زارع، خشایار راد و مجید شهریاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

غریب
دومین فیلم مورد استقبال مخاطبان طی ۳ روز اخیر، غریب محمدحسین لطیفی است. افتتاحیه این فیلم در ۴۱۴ سانس تعریف شد، ۴۰۳۴ نفر به تماشای آن نشستند تا گیشه ۱۵۸ میلیون تومانی برای فیلم محقق شود. فروش ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی فیلم‌های نوروزی در سه روز

در غریب که چند روز از زندگی شهیدمحمد بروجردی را روایت می‌کند، بابک حمیدیان، مهران احمدی، رحیم نوروزی، هژیرسام احمدی، پردیس پورعابدینی، محمدرسول صفری، سام کبودوند، حسام محمودی، مجید اسماعیلی، فرهاد قائمیان، جعفر دهقان، سامیه لک و سمیرا کریمی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

عروس خیابان فرشته
کمدی مهدی خسروی تنها ۱۸۴۰ مخاطب در ۱۵۸ سانس داشت. گیشه افتتاحیه فیلم نیز حدود ۷۵ میلیون تومان بوده است.

در این فیلم که محمدرضا شریفی‌نیا تهیه‌کننده و بازیگر اصلی آن است، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا، علیرضا جعفری، فهیمه رحیمیان، سام نوری، پوریا پورسرخ، حسام نواب‌صفوی، کمند امیرسلیمانی، شقایق فراهانی، رامین ناصرنصیر و فهیمه رحیم‌نیا بازی کرده‌اند.

این فیلم، درباره خانواده مهاجری است که در خانه‌ای قدیمی در دل خیابان فرشته (که متعلق به دایی خانواده است) زندگی می‌کنند. هر یک از اعضای خانواده، از فضای این خانه به نحوی ارتزاق می‌کنند. بازگشت دایی خانواده پس از سال‌ها به همراه عروسش از خارج از کشور به نیت فروش خانه قدیمی، خانواده مهاجر را وارد چالش و دردسر‌های بزرگی می‌کند و این خانواده تلاش می‌کنند، به هر نحوی این خانه را حفظ کند.

بچه‌های طوفان
بچه‌های طوفان هنوز نتوانسته تعداد سینما‌های بسیاری را با خود همراه کند به همین دلیل، افتتاحیه فیلم تنها در ۷ سالن و برای ۲۵ مخاطب رقم خورد. این فیلم که تنها در ۹ سانس نمایش داده شد، نتوانست فرش خود را به مرز ۱ میلیون تومان برساند.

در این فیلم که با محوریت چند نوجوان روایت می‌شود، پژمان بازغی، رضا ناجی، مریم بوبانی، سوگل طهماسبی، ونوس حسن‌کانلی و پرهام دلدار، بازی کرده‌اند.

همواره روز‌های آخر اسفند، سینما‌ها دچار یک افول موضعی می‌شوند. این روند از نخستین روز‌های سال جدید با افزایش قابل‌توجهی همراه خواهد شد که عیار واقعی اکران نوروزی در آن زمان سنجیده می‌شود./ صدا و سیما

برچسب ها: فیلم سینمایی سینما اکران نوروزی سینما
ارسال نظر