۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: ۶۴۵۶۹
رئیس کمیته ایمنی شورای شهر گفت: از امسال سیاست گذاری سختی را برای سازمان آتش نشانی تعیین کرده‌ایم و آتش نشانی باید بتواند حریق درون ساختمانی را کاهش دهد.
کد خبر: ۳۰۹۰۹

سیاست‌گذاری سختی را برای سازمان آتش‌نشانی تعیین کرده‌ایم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با اشاره به کاهش میزان حریق درون ساختمانی گفت: از امسال سیاست گذاری سختی را برای سازمان آتش نشانی تعیین کرده‌ایم و آتش نشانی باید بتواند حریق درون ساختمانی را کاهش دهد.

وی ادامه داد: سالیانه حریق درون ساختمانی با رشد 27 صدم درصدی مواجه است و همچنین طی 10 سال اخیر نیز شاهد رشد سالانه یک و دو دهم درصد در حریق بیرون از ساختمان‌ها بوده‌ایم.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری را ملزم کرده‌ایم تا رشد حریق‌ها را متوقف کند اظهار کرد: باید تا سال 1404 نیم درصد از حریق‌ها کاهش یابد و شهرداری باید اقدامات پیشگیرانه، فرهنگی و آموزشی را در دستور کار خود قرار دهد و باید به مردم کمک کنیم تا ساختمان‌های خود را ایمن کنند.

بابایی درباره ساختمان‌های ناایمن نیز گفت: از آغاز جلسات کمیته ایمنی، فرایند ایمن سازی ساختمان‌ها آغاز شد شاید این ساختمان‌های ناایمن به تاییدیه ایمنی نرسند، اما همین‌که ایمن سازی آن‌ها انجام شود و از رنج خیلی پر خطر خارج شوند بسیار خوب است.

وی تصریح کرد: در پایان امسال باید تمامی 129 ساختمان ناایمن که اکنون تعداد آن‌ها به 95 مورد رسیده است تعیین تکلیف شود و همچنین سالیانه باید حداقل هزار ایمن سازی ساختمان در دستور کار قرار گیرد.

/مهر

برچسب ها: شورای شهر تهران آتش‌نشانی آتش سوزی ساختمان ناایمن
ارسال نظر
آخرین اخبار