۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: ۱۰۵۷۳۴
نخست وزیر روسیه گفت: 70 درصد از تعاملات بین روسیه و چین در حال حاضر با ارز‌های ملی یعنی روبل روسیه و یوان چین انجام می‌شود.
کد خبر: ۳۱۰۶۸
تجارت روسیه و چین در سال ۲۰۲۳ از ۲۰۰ میلیارد دلار عبور می‌کند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی در روز چهارشنبه پیش بینی کرد که گردش مالی تجاری دوجانبه بین این کشور و چین ممکن است از مرز 200 میلیارد دلار در سال جاری میلادی فراتر برود.

میشوستین در جریان گفتگو با لی کیانگ، نخست‌وزیر شورای دولتی چین، گفت: من متقاعد شده‌ام که امسال نه تنها تعهد رساندن گردش تجاری دوجانبه به 200 میلیارد دلار را زودتر از موعد انجام خواهیم داد، بلکه از این معیار نیز فراتر خواهیم رفت.

وی در ادامه افزود که 70 درصد از تعاملات بین روسیه و چین در حال حاضر با ارزهای ملی یعنی روبل روسیه و یوان چین انجام می شود.

 

به گفته دولت روسیه، حجم تجارت این کشور با چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی به رشد خود ادامه داده و با افزایش 24.5 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به 52 میلیارد دلار رسیده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که علیرغم تحریم های غرب علیه مسکو، همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور به طور فعال در حال توسعه بوده است و جمهوری خلق چین همچنان شریک تجاری اصلی روسیه محسوب می‌شود.

/ خبرگزاری تاس

برچسب ها: اخبار "چین" اخبار "روسیه"
ارسال نظر
آخرین اخبار