۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹
تعداد بازدید: ۲۲۲۰۵۰
دبیر کمیته عالی ارزش مالکانه با تشریح نحوه و فرمول محاسبه ارزش مالکانه هر یک از اعضا گفت:تعداد 52 جلسه کمیته عالی ارزش مالکانه جهت بررسی تک تک شرکت‌های موسسه و تسریع فرآیند ورود آنها به بازار سرمایه برگزار شد.
کد خبر: ۳۵۶۲۷

نحوه و فرمول محاسبه ارزش مالکانه |  تعداد سهم هر عضو چه مقدار است؟

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط،محمد حسن صدقی، دبیر کمیته عالی ارزش مالکانه افزود: برای استخراج فرمول محاسبه ارزش مالکانه هر یک از اعضا، شاخص‌های واریزی‌های عضو، واریزی کمک دولت معادل واریز عضو، سود عملکرد ناشی از واریز عضو و کمک دولت، محاسبه ارزش فعلی ریال‌های واریزی اعضاء، نرخ تنزیل شاخص تورم ماهانه بانک مرکزی توسط اساتید دانشگاه و خبرگان اقتصادی کشور طی جلسات متعدد کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: تلخیص و تجمیع اطلاعات اعضاء از سال 1374 به تفکیک واریزی‌های عضو و کمک دولت و سود هر دوره عملیاتی از دفاتر سنتی و قدیم و انتقال آنها به سیستم جدید جهت محاسبات و رفع مغایرت‌های متعدد و یکسان شدن اطلاعات، در ادامه این فرآیند انجام شد.

دبیر کمیته عالی ارزش مالکانه اظهار داشت: تعداد 52 جلسه کمیته عالی ارزش مالکانه جهت بررسی تک تک شرکت‌های موسسه و تسریع فرآیند ورود آنها به بازار سرمایه برگزار شد.

وی بیان کرد: صدور صورت وضعیت اعضاء از ابتدای عضویت تاکنون، شامل واریزی‌های عضو و کمک دولت و سود عملکرد به تفصیل و تجمیع کلیه ارزش ریال‌های واریزی به صورت امتیاز مکتسبه و استخراج سهم‌الشرکه از کل دارایی‌های موسسه، از دیگر اقدامات بسیار پیچیده و دقیق در روند محاسبه ارزش مالکانه بود.

صدقی گفت: به موازت این اقدامات فنی، پروسه اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و تبیین فرآیند اخذ کد سجام و کدبورسی و ثبت در سامانه صندوق جهت تخصیص سهام بورسی به خوبی صورت گرفت به طوری که خیل عظیم فرهنگیان سراسر کشور به ویژه بازنشستگان به خوبی در جریان این طرح بزرگ قرار گرفتند و همکاری و هماهنگی بی‌سابقه‌ای صورت گرفت.وی در پایان با اشاره به اینکه برای همه بازنشستگان عضو صندوق از ابتدای تاسیس تا پایان اسفند 1401 گواهی موقت سهام صدر شده است یادآور شد: فرهنگیان می‌توانند از طریق سایت موسسه و سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برگه سهام خود را مشاهده کنند در این راستا تاکنون بیش از 200 هزار نفر از بازنشستگان برگه سهام موقت خود مشاهده کرده‌اند.

برچسب ها: صندوق ذخیره فرهنگیان ارزش مالکانه سهام سود سهام فرهنگیان
ارسال نظر
آخرین اخبار