۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۰۱۸۲۲
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صنایع از این پس امکان مشارکت در توسعه میادین نفت و گاز را به واسطه ماده 15 قانون برنامه هفتم توسعه دارند، گفت: ضررکننده اصلی ناترازی گاز، صنایع هستند بنابراین صنایع با سرمایه‌گذاری در میادین، به حل مشکل ناترازی کمک کنند.
کد خبر: ۳۵۶۴۱

رفع ناترازی گاز با استفاده از بخش خصوصی | ضرر‌کننده اصلی صنایع هستند

 

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مالک شریعتی در مورد توسعه میادین با استفاده از بخش خصوصی برای رفع ناترازی گاز، اظهار داشت: توسعه میادین نیاز به سرمایه، منابع مالی و سرمایه‌گذاری دارد، از آن طرف خود صنایع انرژی‌بر مثل فولاد و مس نیاز به خوراک و سوخت دارند ‌‌و این می‌تواند به صورت یک بازی برد-برد اتفاق بیفتد یعنی درآمدها و سودهای که دارند را در کار تولیدی که نیاز به سرمایه‌گذاری در کشور دارد بیاورند و آنجا سرمایه‌گذاری کنند.

‌نماینده مردم تهران در مجلس درباره ‌اهمیت رفع ناترازی و رفع عدم‌النفع بخش صنعتی از محل توسعه برداشت نفت و گاز از میادین مشترک با سرمایه‌گذاری صنایع در این حوزه و مشوق های در نظر گرفته شده اظهار کرد: از آن طرف این صنایع می‌توانند گاز جدیدی را که استحصال می‌کنند، خودشان استفاده کنند در واقع هم به رفع ناترازی کمک می کنند، هم صنعت دچار خسارت نمی شود.

‌عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صنایع از این پس امکان مشارکت در توسعه میادین نفت و گاز را به واسطه ماده 15 قانون برنامه هفتم توسعه خواهند داشت، گفت: صنایع با سرمایه‌گذاری در میادین به حل مشکل ناترازی کمک کنند و ضرر کننده اصلی ناترازی گاز، صنایع هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در زمان ناترازی اولین جایی که گازش قطع می‌شود صنایع است و در واقع ضرر‌کننده اصلی ناترازی صنایع هستند که می‌توانند با سرمایه‌گذاری در میادین به حل مشکل ناترازی کمک کنند و به این طریق با خیال راحت در فصل سرد فعالیت کنند.

‌عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: ما این حکم یعنی امکان سرمایه‌گذاری صنایع در میادین گاز را صادر کرده‌ایم و شورای نگهبان هم با آن موافقت کرده است و چون موضوع برنامه‌ای است نیازی نیست هر ساله در لایحه بودجه بیاید و فقط باید شرکت ملی نفت آن را اجرایی کند.

وی تأکید کرد: باید حتما از ظرفیت بخش غیردولتی در جهت توسعه میادین مشترک نفت و گاز استفاده حداکثری کنیم تا در سال‌های آتی به حداقل ناترازی انرژی برسیم.

/فارس.

برچسب ها: انرژی گاز #بخش خصوصی صنایع کمیسیون انرژی
ارسال نظر
آخرین اخبار