۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
تعداد بازدید: ۱۱۹۳۴۸
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره کنترل بازار گوشت مرغ و قرمز گفت: برای تأمین نیاز پروتئین مردم، در اقدامات کوتاه‌مدت باید میزان تولید گوشت سفید را افزایش دهیم.
کد خبر: ۳۵۶۶۰

جوجه‌ریزی به ۱۵۰ میلیون قطعه افزایش می‌یابد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدابراهیم حسن‌نژاد، معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر تداوم تولید گوشت قرمز در داخل کشور اظهار کرد: تلاش ما بر این است تا بتوانیم سرمایه در گردش کافی را برای واحدهای پرواربندی داخل کشور تأمین کنیم که این مساله در دست اقدام است.

وی افزود: اخیراً بانک مرکزی قول داده خط اعتباری در زمینه تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولید گوشت قرمز را در اختیار بگذارد تا از واحدهای پرواربندی حمایت کرده و تولید داخل گوشت قرمز را تداوم دهیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره کنترل بازار گوشت مرغ و قرمز گفت: برای تأمین نیاز پروتئین مردم، در اقدامات کوتاه‌مدت باید میزان تولید گوشت سفید را افزایش دهیم.

وی افزود: برای نخستین بار در آذر ماه بیش از ۱۴۴ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام شده و پیش‌بینی ما برای دی، بهمن و اسفند، افزایش جوجه‌ریزی به ۱۵۰ میلیون قطعه است تا میزان تولید گوشت سفید افزایش یابد و بتوانیم بخشی از نیاز مردم به پروتئین را از این طریق تأمین کنیم.

حسن‌نژاد با اشاره به این که مازاد تولید گوشت مرغ می‌تواند بر روی کاهش قیمت گوشت قرمز اثرگذار باشد، افزود: در برنامه کوتاه‌مدت واردات گوشت قرمز که از قبل نیز برنامه‌ریزی شده بود در وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است.

وی با بیان این که بر اساس گزارش‌ها حدود ۷۵ هزار تن گوشت قرمز وارد کشور شده که در مقایسه با سنوات گذشته کم است، گفت: طی ۴۰ سال اخیر به صورت متوسط سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن واردات گوشت داشته‌ایم که برای بخش صنعت و مراکز پرمصرف استفاده می‌شده تا در بازار گوشت گرم حضور پیدا نکنند و خانوار بتواند نیاز خود را از بازار گوشت گرم تأمین کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که این سیاست که باید گوشت منجمد را برای بخش صنعت وارد کشور کنیم در وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می‌شود و از قبل نیز وجود داشته است و می‌تواند به تنظیم بازار کمک کند، گفت: تلاش خود را برای به ثبات رساندن بازار شب عید می‌کنیم و امیدواریم موفق شویم.

برچسب ها: جوجه ریزی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گوشت مرغ #وزارت جهاد کشاورزی
ارسال نظر
آخرین اخبار