۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: ۸۹۵۷۷
رییس سازمان شیلات ایران گفت: افتتاح ۱۴۲ پروژه آبزی‌پروری با حدود هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شخصی یک خبر خوب در صنعت شیلات است.
کد خبر: ۳۵۹۸۸

آمار بالای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه شیلات| هدف‌گذاری رشد 100 درصدی تا سال 1411

به گزارش پایگاه حبری تحلیلی خطوط، با اعلام سازمان شیلات ایران، سیدحسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی در پنجمین روز از ایام دهه مبارک فجر به نمایندگی از وزیر جهاد کشاورزی به استان فارس سفر کرد و در آیین افتتاح طرح‌های حوزه شیلات و آبزیان و صنایع تبدیلی در شهرستان سپیدان با بیان این که یکی از ماموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی بحث سند امنیت غذایی است، گفت: بر این اساس باید تا سال ۱۴۱۱ تولید آبزیان از ۱.۳ میلیون تن به ۲.۶ میلیون تن ارتقا یابد که این امر موجب توسعه صنعت شیلات کشور خواهد شد.

وی به افزایش میزان سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات کشور اشاره کرد و افزود: سال گذشته با ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری رکورد دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال‌های گذشته را شکستیم و امسال از ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز عبور کردیم.

بیشتر بخوانید: انتقاد مردم و رسانه‌ها به قیمت‌ها بحق است|حمایت از تولید نباید از جیب مردم باشد!

رییس سازمان شیلات ایران، سهم بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات را بیش از ۸۵ درصد عنوان کرد و افزود: افتتاح ۱۴۲ پروژه آبزی‌پروری با حدود هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شخصی یک خبر خوب در صنعت شیلات است و ما آماده ارائه کمک‌های فنی اعتباری در این حوزه هستیم تا به تحقق امنیت غذایی کشور کمک کنیم.

وی یکی از سیاست‌های مورد توجه در این ماموریت را استفاده از آب‌های کشاورزی و استخرهای دو منظوره دانست و از اقدامات خوبی که در این زمینه در استان فارس انجام شده ابراز خرسندی کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که آبزی‌پروری می‌تواند در بحث کم آب‌بر بودن در الگوی تولید و آبزیان نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد، تصریح کرد: یک شرکت دانش‌بنیان با یک ابتکار نوین، توانسته یک ظرفیت ۱۰۰ تنی پرورش ماهی قزل‌آلا را ظرف یکسال به بهره‌برداری برساند که این نشان از زودبازده بودن سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان دارد.

آمار بالای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه شیلات| هدف‌گذاری رشد 100 درصدی تا سال 1411

سپیدان قطب آبزی‌پروری استان فارس

رییس سازمان شیلات ایران به نقش استان فارس به عنوان یکی از پیشران‌ها در حوزه زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: با وجود ظرفیت‌های مناسب این استان در بحث تولید نهاده‌های آبزیان و با توجه به اقلیم متنوع و گردشگری مناسبی که این استان دارد، بحث گردشگری شیلاتی در دستور کار استانداری فارس و سازمان جهاد کشاورزی این استان قرار گرفته و امیدواریم هم در فرهنگ آبزی‌مصرفی و هم در حوزه ارزان‌سازی، اتفاقات خوبی بیفتد و ما سهم پررنگ‌تری از پروتئین آبزیان در سفره مردم ببینیم.

بیشتر بخوانید:۱۰۰درصدصادرات خوراک آبزیان دست اتحادیه است|رشد تولید نیاز به تغییرات رویکردی دولت دارد+فیلم

وی سرانه مصرف آبزیان در استان فارس را ۱۰ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: در زمینه تکمیل زنجیره‌های ارزش و توسعه عرضه آبزیان و رستوران‌های طبخ آبزیان، گام‌های موثری برداشته شده و امیدواریم به میانگین مصرف کشوری نزدیک شوید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، شهرستان سپیدان را یک قطب آبزی‌پروری در استان فارس دانست و بیان کرد: این شهرستان با سهم تولید ۱۴ هزار تنی استان فارس در حوزه آبزیان نقش مهمی را دارد و با وجود اقلیم و ظرفیت زیستی که در این منطقه وجود دارد، امیدواریم همچون گذشته با سرعت در حوزه توسعه شیلات که اولویت اول مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی است، گام‌های موثری بردارید.

برچسب ها: شیلات #سازمان شیلات ایران #وزارت جهاد کشاورزی #آبزی پروری پرورش ماهی صنایع دریایی
ارسال نظر
آخرین اخبار